Petak, 19 travnja, 2024

Hrvatska je druga nogometna sila na svijetu, ponosimo se našim reprezentativcima

Francuska je novi svjetski prvak!

Francuska je ipak bila jača i pobijedila Hrvatsku rezultatom 4:2.

Hrvatska je dobro ušla u utakmicu, iako je Francuska povela 1:0, autogolom Mandžukića u 15. minuti.

Nije dugo trebalo da Hrvatska izjednači odličnim golom Ivana Perišića u 28. minuti.

Nažalost ubrzo Perišći igra rukom pred Francuskim golom, a sudac pokazuje na bijelu točku. Penal zabija Griezmann u 38. minuti.

Nakon poluvremena Francuska pojačava pritisak, a Hrvatska malo pada. Dva brza gola Francuza, nažalost. U 59. minuti hrvatsku je mrežu zatresao Pogba, a zatim u Mbappea u 65. minuti.

Hrvatska postaje vidno nervozna, ali u život ih vraća Mandžukić koji je iskoristio nepažnju francuskog golmana i zabio u 69. minuti.

Iako su se dečki borili do kraja to nije bilo dovoljno za povratak u utakmicu.

Nakon puno truda i rada Hrvatska je nažalost izgubila u finalu Svjetskog prvenstva. Naravno, igrači i navijači su razočarani, ali i svjetsko srebro je najveći uspjeh hrvatskog nogometa ikad!

Hrvatski navijači na tribinama u Moskvi i nakon poraza su složno pozdravili naše nogometaše.

Odličnom igrom na cijelom prvenstvu Hrvatska je oduševila navijače koji će ih svejedno spektakularno dočekati sutra, u 16. srpnja, u Zagrebu.