Hrvatska izgubila, ali sestre Posavec zabile tri gola Norveškoj

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija poražena je od Norveške s 32:25 (18:10) u 3. kolu kvalifikacijske skupine 1 za plasman na Europsko prvenstvo u Francuskoj.

Sedmerostruke i aktualne europske prvakinje bile su prejake za izabranice Nenada Šoštarića. Hrvatska je odigrala dobro drugo poluvrijeme, ali prednost koju su Norvežanke ostvarile u prvom dijelu bila je teško dostižna.

Najraspoloženije u redovima Hrvatske su bile Aneta Benko s osam i Ćamila Mičijević sa šest pogodaka. Ivana Kapitanović je skupila šest obrana, a Tea Pijević jednu. Veronika Kristiansen bila je najefikasnija kod Norveške sa sedam pogodaka.

Protiv Norveške zaigrale su i Međimurke, sestre Stela i Paula Posavec, koje su svojim golovima pomogle hrvatskoj reprezentaciji. Paula je zabila dva gola, a Stela jedan.

Paula Posavec
Paula Posavec, Foto: HRS

Izbornik Nenad Šoštarić je naglasio dobru igru u drugom dijelu utakmice: “Odigrali smo dobru utakmicu u kojoj je na početku bio evidentan strah, možda i impresioniranost s Norveškom jer su naše reprezentativke pola tih igračica do sada gledale samo na televiziji, a sada su odjednom igrale protiv njih. No, kako je vrijeme odmicalo, mi smo prešli na agresivniju zonsku formaciju i to je izgledalo sve bolje i bolje. Pokazali smo svima da možemo igrati jako dobar rukomet, da smo im gurali u leđa i išli u kontra napade. I ono što se rijetko događa, mi smo ih u drugom poluvremenu pobijedili. Inače Norveška u drugom dijelu razvaljuje sve po 15 razlike na principu snage i rotacije. Ovdje smo ih dobili i to je pokazalo da imamo igračice koje to trkački mogu izdržati te da smo fizički dobro spremni. Treba nam puno više međunarodnih utakmica kako bi djevojke napredovale. U uzvratu ćemo nastaviti s agresivnom zonskom formaciju i pokušat ćemo dati sve od sebe, ali se najviše moramo skoncentrirati na susrete protiv Ukrajine i Švicarske.”

Uzvratni susret 4. kola skupine 1 igra se u nedjelju, 25. ožujka, u gradu Bekkestua s početkom u 18:15.