4.5 C

Hrvatska uz dosta problema pobijedila Bjelorusiju u posljednjim minutama utakmice

Hrvatska je protiv Bjelorusije pobijedila rezultatom 25:23.

Navijači su bili na iglama u posljednjim minutama utakmice, kada je Bjelorusija stalno dostizala vodstvo Hrvatske. U zadnjih pet minuta utakmice ušlo se s izuzetno neizvjesnim rezultatom. Andrej Jurinok smanjio je na 23:22, a Vladislav Kuleš u 58. minuti zabija za izjednačenje (23:23). Nakon dugog napada i pod pritiskom pasivne igre Cindrić zabija za 24:23. Bjelrusi su otišli u napad, ali sjajno je odreagirala obrana pa je Marko Kopljar stigao postići i još jedan pogodak za konačnih 25:23.

Ali Hrvatska je ipak pobijedila i osvojila dva boda za daljnje natjecanje.

Nije to bila nimalo laka utakmica za Hrvatsku, prva u Areni Zagreb na ovom Europskom rukometnom prvenstvu. Navijači su ipak, izgleda, očekivali laku pobjedu jer je tek oko 2/3 zagrebačke Arene bilo popunjeno. Na premijeri u Zagebu utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, ali potvrdu pobjede donijeli su Marko Kopljar i Luka Cindrić.

Prvo poluvrijeme je Hrvatska uglavnom vodila te je na odmor otišla vodstvom 15:12.

Drugi dio utakmice lošija igra Hrvatske, ali ipak su se uspjeli odvojiti na pet golova razlike od Bjelorusije. Ali i to se istopilo brzo, te su tek posljednje dvije minute utakmice odlučile o pobjedi Hrvatske.

Nije to bila nikakva fantastična igra, a sljedeći protivnik Hrvatske u subotu, 20. siječnja u 20:30 sati, je jaka Norveška.