Pogodak i asistencija Vuka u važnoj pobjedi Istre

Post od devet utakmica bez gola danas je prekinuo međimurski nogometaš Matej Vuk.

U zaostalom susretu 16. kola danas su snage Istra i Lokomotiva, momčadi koje će se do kraja prvenstva grčevito boriti za prvoligaški status.

Istra je bila puno bolja od Lokomotive u prvom djelu, a u vodstvo su došli u 18. minuti pogotkom Ivančića nakon asistencije Vuka. Gosti se u susret vraćaju pogotkom Hadžića 10 minuta kasnije. Do kraja poluvremena Istra je stvorila još nekoliko dobrih prilika, a svoju dobru igru naplatili su u 40. minuti kada Vuk krade jednu loptu obrani gostiju i mirno je posprema iza leđa Santinija.

U 53. minuti Ivančić svojim, drugim pogotkom na utakmici pogađa za vodstvo Puležana 3:1. Dokraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Istra je upisala vrlo važnu pobjedu. Ovom pobjedom izjednačila se s Lokomotivom na ljestvici, a zbog bolje gol razlike i međusobnog omjera od današnjeg protivnika trenutno je deveta momčad lige.