4 C
Petak, 19 travnja, 2024

Koka bolja od Zrinskica u lokalnom derbiju

Poraz Zrinskica u međužupanijskom derbiju od Koke u Varaždinu koja je od samog početka pa do kraja imala vodstvo koje je u neizvjesnom finišu i zadržala.

Iako je prvi gol pao u 7. minuti Kokice su bile te koje su diktirale tempo i na odmor otišle s 5 golova prednosti (11:6).

U nastavku u jednom trenutku, u 39. minuti Koka ima +9 (16:7), no malo kasnije čakovčanke s tri uzastopna gola dolaze u 46. minuti na 16:13. Do kraja utakmice pritisak čakovečkih rukometašica koje s tri uzastopna gola Posavac dolaze na 22:21. Kokice uspijevaju održati prednost i pobjedom 23:21 upisuju nova dva boda.

U redovima Zrinskog najefikasnije  su bile Renee Posavac sa 7 i Selena Milošević sa 8 pogodaka.

Ovom pobjedom u 13. kolu kojim je završen prvi dio natjecanja u 1. HRL za žene Koka se poravnala sa Zrinskim i sa 13 bodova dijele 6. mjesto.