15.6 C

Do sjajnog rezultata u doigravanju za prvaka Hrvatske stigli su odbojkaši Međimurje Centrometala. Izborili su polufinale play-offa nakon što su s 2:0 u susretima eliminirali osječku Mursu. U drugom susretu koji je odlučio putnika za plasman među četiri najbolje ekipe Superlige, odnosno Prvenstva Hrvatske u sezoni 2018./2019. naši odbojkaši slavili su slatku pobjedu od 3:2 u uzbudljivom meču koji je odigran u dvorani Aton u Nedelišću.

Kao nagradu za odličnu igru u prvom dijelu doigravanja najprije za pozicije od 5.-8. u kojem su s maksimalnim učinkom osigurali 5. mjesto, te pobjedom nad Osječanima koji su prvi dio prvenstva završili na 4. mjestu, dobili su poslasticu u borbi za plasman u finale – zagrebačku Mladost najbolju ekipu u ovoj prvenstvenoj sezoni.

OK Međimurje Centrometal
Naši odbojkaši nakon pobjede u Osijeku i na domaćem terenu u Atonu pokazali su odličnu formu i izbacili iz daljnjeg natjecanja Mursu

Krenuo je Centrometal sjajno u želji da riješi sve na domaćem terenu, jer bi eventualna treća utakmica u Osijeku donijela veliku prednost Mursi. Srećom to se nije dogodilo. Nošeni podrškom vjerne publike koja je poveli su 6:0 u prvom setu. Bilo je kasnije i 11:3. Odličan napad i blok domaćih, dobar prijem, sve je išlo u korist Međimuraca. U završnici seta bilo je 24:17. Gosti su to malo smanjili, no završilo je 25:20 za Centrometal.

Sjajan ulazak Centrometala i u drugi set, poveli su 7:1. No kao da su se malo ispuhali i gosti su na samo poen zaostatka kod 11:10. Ali tada opet domaći proigravaju, rade savršeno svi elementi igre i ubrzo je 23:12. Set završava 25:18. Dva savršena seta domaćih.

Nakon što su već svi pomislili da je priči kraj i da slavlje može početi, dogodilo se ono što se zna dogoditi u odbojci, da se treba koncetrirano odigrati do kraja, jer inače vrlo lako sve ode u krive vode. Tako treći set kreće neka druga utakmica. Nakon 6:6 Osječani odlaze ne četiri poena prednosti. Mursa tada ima savršen prijem, potpuno su gosti proigrali i pokazali svoju kvalitetu. Domaći nikako da se približe i sa 25:17 Mursa smanjuje na 2:1.

Isto se nastavlja i četvrti set. Brzo su Osječani otišli na četiri poena prednosti. U tim trenucima igrali su odlično i domaći nisu nalazili načina kako da ih ugroze. Prednost od četiri ili pet poena zadržali su do kraja za 25:21. Dva savršena seta gostiju.

O pobjedniku je odlučivao peti set, nimalo jednostavna situacija za naše odbojkaše. Međutim, tada su pokazali karakter. Centrometalovci su bili svjesni da je sad ovo igra na sve ili ništa jer je teško bilo očekivati još jednu pobjedu u Osijeku. Nevjerojatno je koju su domaći podršku dobili od publike početkom petog seta. Nakon prvog poena i dva servisa Ivančića domaći su poveli 3:0. Dalje ih je nosila publika. Doslovno nosila. Na promjeni strana je 8:4. Kad je prednost otišla na 11:4 bilo je jasno da je pobjeda tu. Završilo je 15:7 općim veseljem u dvorani.

Međimurje Centrometal
Još jednom odličnom partijom Međimurje Centrometal ušao je u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske u odbojci

U momčadi domaćih svi su dali veliki doprinos. Drugi je puta ovo da je Centrometal ušao u polufinale doigravanja za prvaka. Ako se podsjetimo da je momčad ušla i u polufinale Kupa Hrvatske to ovu sezonu čini posebnom. Poglavito jer prognoze uoči sezone nisu tome bile nimalo sklone.

Loša i dobra stvar za Centrometal je da u polufinalu doigravanja igrati protiv zagrebačke Mladosti, nesporno trenutno najbolje hrvatske momčadi. Nema se što izgubiti, ali s ovom formom, možda se moglo i do finala da nema na putu Mladosti. Ali, treba dati sve od sebe pa što bude.

Prva utakmica igra se narednog vikenda u Zagrebu, a uzvrat je u srijedu 27. ožujka u Nedelišću, objavili su iz OK Međimurje Centrometal na svojem FB profilu.