15.6 C

EP u rukometu: Stela Posavec dirigirala sjajnom Hrvatskom za rušenje Srbije

Hrvatske rukometašice koje nažalost u Hrvatskoj kako rasturaju na EP-u ne možemo gledati na HTV-u, slavile su novu veliku pobjedu, ovaj put posebice slatku protiv Srbije 25:24 (14:14).

Hrvatska je vodila rovovsku bitku sa srpskim rukometašicama cijelu utakmicu, a važnu ulogu u drugom poluvremenu odigrala je naša Međimurka Stela Posavec.

Ona je dobila priliku od izbornika da odigra gotovo cijelu drugo poluvrijeme i izvrsno je dirigirala igrom u napadu kao ‘playmaker’ i uvijek kad je bilo potrebno odabrala pravu akciju.

Obje ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a onda je četiri minute prije kraja Hrvatska povela +1, pa na plus 2 rezultatom 25:23.

Srbija je dobila priliku isključenjem naše igračice, ali hrvatske igračice su izdržale i na kraju veliko veselje za veliku pobjedu 25:24.

Stela Posavec zabila je važna dva gola na ulasku u drugi dio susreta, a sestra Paula zabila je jedan.

Tako Hrvatska kao apsolutno iznenađenje skupine sa 4 boda ulazi u drugi krug i vrlo blizu je ulaska u polufinale EP-a. Ali bit će potrebno pobjeđivati i dalje, a čekaju nas  teški protivnici. Međutim, naše djevojke već sada su napravile veliki podvig.

Ponosni smo u Međimurju što važnu ulogu igraju naše Međimurke sestre Posavec.