Počeo je Renesansni festival, pogledajte što vas sve očekuje ovog vikenda u Koprivnici!

renesansni festival
izor: renesansnifestival.hr

Jedna od Top manifestacija Hrvatske, Renesansni festival održava se od 22. do 25. kolovoza.

Ovogodišnja glavna tema “Tortura” donosi mnoštvo uzbudljivih sadržaja i atrakcija koje ne smijete propustiti.

Posjetite Renesansni festival i doživite davna i okrutna vremena kada su razne vrste torture bile uobičajene.

Posjetitelji mogu doživjeti srednjovjekovni sajam, vitešku radionicu, humanitarnu renesansnu modnu reviju, dječje renesansne plesove i igre…i još mnoštvo programa, a naravno tu je i nezaobilazni vatreni napad na grad.

U nastavku pregled i satnica programa:

SVAKODNEVNI PROGRAM: Glavna tema: Tortura

 interaktivan prikaz korištenja sprava za mučenje
– najveći srednjovjekovni prodajni sajam u ovom dijelu Europe (obrtnici i trgovci,   alkemičari…)
– bogata ponuda srednjovjekovnih jela i pića (pečeni vol, vepar, zec, šaran)
– srednjovjekovna pivarna – Samostansko pivo od koprive
– drveni labirint
– život u srednjovjekovnim viteškim logorima
– izložba divljih i domaćih životinja, nastupi sokolara
– viteške igre i čarke (borbe i natjecanja vitezova, gađanje lukom i strijelom, prikaz  gađanja samostrelom, buzdovanom, borbe mačevima, helebardama, arkebuzama i mušketama, pucanje iz topova)
– gađanje opsadnim spravama
– nastupi srednjovjekovnih zabavljača – žongleri, dvorske lude, muzičari
– srednjovjekovni ragbi
– srednjovjekovni svirači, bubnjari, trbušne plesačice, …
– srednjovjekovni vrtić – renesansni plesovi
– srednjovjekovne radionice starih zanata za djecu i odrasle
– srednjovjekovni tabori i nastupi viteških skupina iz Italije, Slovenije, Slovačke, Češke, Poljske, Njemačke, Austrije, Mađarske, Rumunjske, Ukrajine, Portugala, Izraela, BiH i Hrvatske
– život u selu „gubavaca“
– kmetske igre
– dječje renesansno kraljevstvo – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica
– mistični noćni život u renesansnoj Koprivnici pod mjesečinom i bakljama

Renesansni festival je prva manifestacija bez plastike, a jela i pića bit će posluživana u drvenim i keramičkim posudama. Konzumacija pića bit će moguća samo iz keramičkih krigli koji će se iznajmljivati na info punktovima te ugostiteljskim objektima, a nakon konzumacije moći će se vratiti na iste punktove uz povrat novca. Cijena najma krigle je 25 kn.

  • 23. kolovoza – PETAK

KRALJEVSKA POZORNICA

15,00 –  kuhanje piva od koprive

15,30 –  dolazak trgovca – košaraša i svađe kmetova

16,00 –  okupljanje gubavaca

16,15 –  renesansni ples DND Koprivnica

16,30 –  Copranitz – koprivnički renesansni ansambl

17,00 –  Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)

17,15 –  Bohemian Bards (Češka) – srednjovjekovni sastav

17,45 –  viteška skupina Ursus (Slovačka)

18,30 –  renesansna modna revija

18,45 –  Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav

19,15 –  nastup dvorske lude

19,45 –  Sons da Suevia (Portugal) – srednjovjekovni sastav

VITEŠKA POZORNICA

19,00 –  konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,30 –  viteška skupina Opolskie Bractwo Rycesrkie (Poljska)

20,00 –  viteška skupina Markus M (Češka)

20,30 –  koncert Bohemian Bards (Češka) srednjovjekovni sastav

21,00 –  OrijentArt – orijentalni ples

21,30 –  vatreni show Koprivničkih mušketira

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

18,00-Renesansni ražanj

  • 24. kolovoza – SUBOTA

ZRINSKI TRG

10,30 – dolazak kralja LUDOVIKA ANŽUVINCA s pratnjom na Zrinski trg

11,00 – dolazak svih domaćih i inozemnih viteških skupina na Zrinski trg

11,30 – svečano postrojavanje Kraljevske svite i vitezova na Zrinskom trgu,

fotografiranje s građanima i posjetiteljima

11,45 – polazak kraljevske povorke prema bedemima

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

12,30 – 18,00 – Natjecanje za naslov Renesansnog kraljevskog kuhara

– Međunarodno natjecanje profesionalnih kuhara

KRALJEVSKA POZORNICA

12,00 – dolazak Kraljevske svite na bedeme i početak svečanosti dodjele Povelje

slobodnog  kraljevskog grada građanima Koprivnice

  • predstavljanje viteških skupina
  • proglašenje Koprivnice slobodnim kraljevskim gradom
  • darivanje Kralja
  • predstavljanje natjecatelja za titulu kraljevskog kuhara
  • odlazak natjecatelja u renesansnu kuhinju uz pratnju bubnjeva

13,00 – Spirtual Seasons (Ukrajina)– srednjovjekovni sastav

13,20 – Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)

13,50 – Lutkarska predstava Princ Žarislav od Kopriva ( DND Koprivnica i LD

Tintilinić Ogulin

14,15 – Renesansni ples – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica

14,20 – plesna skupina Kontea

14,50 – Sons da Suevia (Portugal) – srednjovjekovni sastav

15,20 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav

15,50 – predstavljanje kraljevskog stola s jelima od koprive

16,15 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)

16,45 – viteška skupina Ursus (Slovačka)

17,10 – Sons da Suevia (Portugal) – srednjovjekovni sastav

17,30 – dostavljanje hrane „gubavcima“

17,40 – nastup dvorske lude

18,00 – Bohemian Bards (Češka) – srednjovjekovni sastav

18,30 – proglašenje Kraljevskog kuhara

19,15 – osuda coprnice Copranitze

19,30 – Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav

20,00 – OrijentArt – orijentalni ples

VITEŠKA  POZORNICA

13,00 – Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

13,30 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav

14,00 – glazbeni nastup Bohemian Bards (Češka)

14,30 – lov na veprića

14,45 – Nova compania Vis Ferri (Italija)

15,15 – Renesansni ragbi – viteška skupina Opolskie  Bractwo Rycerskie (Poljska);

15,45 – viteška skupina Ursus (Slovačka)

16,15- Spirtual Seasons (Ukrajina)– srednjovjekovni sastav

17,00 – viteška skupina Markus M (Češka)

17,30 – Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)

18,30 – konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,45 – Sons da Suevia (Portugal) – koncert

Večernji sati 

  • osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
  • noćni napad na Grad – gađanje vatrenim kuglama i strelicama, topovima, mušketama, arkebuzama
  • koncert Bohemian Bards (Češka)
  • Gutači vatre – Markus M (Češka)

renesansni festival075

  • 25. kolovoza – NEDJELJA – FESTUNG

10,00 – početak manifestacije

10,00 – 12,00 kreativne, likovne i zabavne igraonice i radionice u Dječjem

renesansnom kraljevstvu i vilinskom carstvu, kmetske igre

KRALJEVSKA POZORNICA  

12,00 – Copranitz – koprivnički renesansni ansambl

12,30 – Renesansni ples – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica

13,00 – Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)

13,30 – Lutkarska predstava Princ Žarislav od Kopriva ( DND Koprivnica i LD

Tintilinić Ogulin)

14,00 – Spirtual Seasons (Ukrajina)– srednjovjekovni sastav

14,30 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav

15,00 – renesansni plesovi grofovija Konjski

15,30 – koncert Sons da Suevia (Portugal)

16,00 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)

16,30 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav

17,00 – nastup dvorske lude

17,30 – viteška skupina Ursus (Slovačka)

18,00 – glazbeni nastup Bohemian Bards (Češka)

18,30 – proglašenje Plemenitaškog kuhara

19,00 – dostavljanje večere „gubavcima“

19,15 – Spirtual Seasons (Ukrajina)– srednjovjekovni sastav

20,15 -osuda coprnice Copranitze

20,30 – Corvus Koprivnica – srednjovjekovni sastav

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

11,00 – Ukrašavanje renesansnog stola

  • Mali renesansni kuhari

14,00 – Natjecanje za naslov Plemenitaškog kuhara

VITEŠKA POZORNICA

10,00- Robin dječji streličarski turnir

11,00 – streličarski turnir Robin- finale srednjovjekovnog kupa Hrvatske

13,00 – Orokeben Hunyadiak (Mađarska)

13,30 – Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

14,00 – počasna paljba Koprivničkih mušketira i haramija

14,15 – Nova compania Vis Ferri (Italija)

14,45 – lov na veprića

15,00 – Renesansni ragbi – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)

15,30 – glazbeni nastup Bohemian Bards (Češka)

16,00 – viteška skupina Ursus (Slovačka)

16,30 – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)

17,00 – Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav

17,30 – Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)

18,00 -konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,00 – skupina Markus M (Češka)

19,30 – koncert Sons da Suevia (Portugal)

20,15 – koncert Bohemian Bards (Češka)

Večernji sati

  • osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
  • OrijentArt – orijentalni ples
  • vatreni show (Koprivnički mušketiri)

Napomena:

Organizator pridržava pravo izmjene i dopune programa.

Mostarina 5 kn (petak),  15 kn (subota)  i 10 kn (nedjelja)

Naplata parkinga: petak besplatno, subota i nedjelja – 10 kn dnevna karta

Kretanje i zadržavanje na mjestu održavanja manifestacije na vlastitu  odgovornost.

izor: renesansnifestival.hr

Ostavi komentar