Finalnim susretima u subotu je završilo 4. klupsko prvenstvo Međimurja na mantinele u malom nogometu na umjetnoj travi, koje je ove godine u NGC-u Aton u Nedelišću okupilo 55 ekipa međimurskih nogometnih klubova koji su ukupno odigrali čak 114 utakmica.

U sjajnoj atmosferi dvorane NGC Aton u Nedelišću nakon uzbudljivih desetak dana borbi u malonogometnoj areni naslov prvaka u seniorskoj konkurenciji obranio je NK Polet iz Svetog Martina na Muri, dok su u kategoriji veterana najbolji bili nogometaši čakovečke Sloge. U konkurenciji U14 ove godine slavili su nogometaš škole nogometa Međimurje – Čakovec 1.

Finalni dan donio je šest uzbudljivih susreta i dvije odlične revijalne utakmice

Nogometaši Poleta iz Svetog Martina na Muri i Dinama iz Domašinca odigrali su susret vrijedan finala i još jednom pokazali zašto ljudi vole nogomet. Susret prepun prilika s obje strane donio je puno uzbuđenja i na kraju pobjedu Poleta rezultatom 7:4.

Poveo je Polet pogotkom Erika Hozjana u 7. minuti. Rezlutat je nakon nekoliko neiskorištenih prilika s obje strane poravnao Stjepan Krznar u 11. minuta odličnim volejem.  Upravo je Krznar svojim novim pogotkom u posljednjoj minuti prvog dijela donio vodstvo Dinamu od 2:1.U drugoj minuti nastavka izjednačio je Dejan Mezga, a samo dvije minute kasnije novo vodstvo Dinamu donosi Alen Horvat. Lopta samo što je krenula s centra, izjednačenje, gol za Polet postiže Alen Herceg. Nakon nekoliko neiskoristenih prilika s obje strane, u 23. minuti   novi pogodak Nikole Barata za vodstvo Poleta od 4:3. Svojim drugim pogotkom u 25. minuti, Barat podiže prednost Poleta  na 5:3. Dvije minute prije kraja svojim trećim postignutim golom Stjepan Krznar smanjio je na 5:4, no, samo tridesetak sekundi kasnije Nikola Barat svojim novim pogotkom podiže prednost na dva razlike, dok je u posljednjim sekundama Alen Herceg potvrdio  pobjedu Poleta od 7:4, za treći uzastopni naslov prvaka nogometaša iz Svetog Martina na Muri.

Kod veterana najbolji su bili nogometaši čakovečke Sloge, a u konkurenciji U14 NŠ Međimurje Čakovec 1

Naslov prvaka u kategoriji veterana osvojili su nogometaši Sloge iz Čakovca koji su bili bolji od Budućnosti iz Podbresta. Iako je riječ o igračima koji su nekada žarili i palili na zelenim travnjacima i usprkos kojoj godini više na leđima i sijedoj na glavi, gledatelji u Atonu uživali su odličnoj nogometnoj predstavi veteranskih nogometnih znalaca. Budućnost je povela 1:0, no to je bilo sve što su im Slogaši dozvolili u nastavku susreta i na kraju zasluženo slavili sa 7:2. Finalna utakmica dječaka završila je pobjedom ŠN Međimurja Čakovec protiv vršnjaka iz škole nogometa Dinamo Zelenko s uvjerljivih 4:0.

Nogometaši Čakovečke Sloge osvojili su naslov u veteranskoj konkurenciji

Završnog dana turnira odigrane su i utakmice za treće mjesto. Prvu utakmicu odigrali su dječaci U14 u susretu za treće mjesto. Bolji su bili mladi nogometaši iz škole nogometa Sveti Martin na Muri koji su nadigrali školu nogometa Međimurje – Čakovec 2 I slavili rezultatom 7:3. Veteranska utakmica za treće mjesto završila je pobjedom prošlogodišnjeg pobjednika prvenstva NK Nedelišća nad Omladincem iz Mačkovca 6:2.

U seniorskoj konkurenciji ekipa koja je priredila ugodno iznenađenje plasiravši se u završnicu natjecanja je seniorska ekipa NK Podturna. No, u odličnoj utakmici prepunoj prilika za zgoditak s obje strane bolji su u infarktnoj završnici bili prošlogodišnji finalisti, nogometaši NK Pušćina i slavili sa 4:3.

Osim službenih utakmica, odigrane su i dvije revijalne utakmice. Prva na rasporedu je bila utakmica između partnera turnira i medija koja je završila rezultatom 6:4 za partnere turnira koji su i drugu godinu zaredom ovom pobjedom bili uspješniji u ovom već tradicionalnom odmjeravanju snaga i nogometnog znanja. Druga revijalna utakmica bila je između međimurskih nogometnih nada, nogometaša u kategoriji U6 NŠ Međimurje Čakovec i NŠ Međimurec -Sloboda.

Proglašeni su i najbolji nogometaši ovogodišnjeg prvenstva u malom nogometu

U kategoriji U-14 najboljim vratarem proglašen je Nikola Švec iz NŠ Dinamo- Zelenko, najbolji strijelac turnira je Mateo Drk iz NŠ Međimurje -Čakovec 2 s 8 postignutih golova, dok je najbolji igrač Borna Lesjak iz NŠ Međimurje -Čakovec 1.

Kod veterana najbolji u sve tri kategorije bili su nogometaši Sloge. Tako je za najboljeg vratara proglašen Goran Novak, najbolji strijelac bio je Santino Debelec s 21 postignutim pogotkom, dok je za najboljeg igrača izabran Nikola Goričanec.

U seniorskoj, najbrojnijoj kategoriji najbolji vratar bio je Dino Jambres iz Poleta (SMnM) , najbolji strijelac sa 18 postignutih golva Dejan Mezga također iz Poleta, kao i najbolji igrač prvenstva Alen Herceg.

NK POLET SMNM – NK DINAMO Domašinec- 7:4

Veliku foto galeriju s 4. prvenstva Međimurja u malom nogometu objavljujemo uskoro u galeriji na našem portalu.