7.1 C

2. HNL: Međimurje u triler završnici izgubilo i od Kustošije

Nevjerojatan rasplet utakmice u Zagrebu gdje je Međimurje uz izravan prijenos na HNTV-u doživjelo treći uzastopni poraz ovog puta od Kustošije.

Prvi dio utakmice bio je dosadan, prava “kamilica” uz katastrofalnu pogrešku igrača Međimurja koja je u 27. minuti omogućila “iz ničega” vodstvo domaćina 1:0.

Tek nakon toga naši su počeli igrati i bili puno bolji protivnik u narednih šesdesetak minuta igre. Ali, nakon što su pred kraj stigli gotovo u dobitnu poziciju, jer je Patafta u 77. minuti poravnao na 1:1, a domaći su imali igrača manje na terenu, samo dvije minute kasnije Kustošija je postigla pobjednički zgoditak za 2:1 i zadržala vodstvo do kraja utakmice.

Međimurje je inače moglo imati puno povoljniji rezultat znatno ranije. Međutim, domaći vratar jednu loptu koju su svi vidjeli u golu skrenuo je u gredu, da bi u 72. minuti obranio penal kojeg je pročitao kapetanu Međimurja Režiću.

Brcković je bio najbolji igrač Međimurja na ovom gostovanju. Non-stop je bio prijetnja desnom boku Kustošije, izborio je u 71. minuti jedanaesterac i isključenje igrača Kustošije, namjestio gol sjajnim ubačajem za Pataftin trzaj glavom koji je donio poravnanje, ali na kraju njegova najbolja partija u dresu Međimurju nije urodilo ni bodom.

Imalo je Međimurje u završnici još jednu dobru priliku da izvuče barem bod, ali ništa od toga, stigao je novi treći uzastopni poraz.

Ovaj poraz koji se vrlo lako mogao izbjeći, dodatni je teret za trenera Matiju Kristića koji je dobio podršku Uprave tijekom ovog tjedna, ali do kada će je imati ostaje za vidjeti.