7.1 C

2. HNL: Međimurje protiv lidera ispustilo dva gola prednosti

Međimurje je u 3. kolu bez gledatelja zbog epidemioloških mjera, na domaćoj premijeri 2. HNL ove sezone u noćnoj utakmici i svojem stalnom terminu od 20 sati, odigralo 2:2 (2:1) protiv lidera drugoligaške karavane nakon dva kola Dubrave Tim Kabel.

Domaći su golovima Igreca i Mijića poveli nakon 15 minuta igre 2:0 nakon dobro odigranih akcija i asistencija Vidovića za Igreca, odnosno sjajnog pasa Igreca i vrhunske egzekucije Mijića kod drugog gola.

Nažalost nisu igrači Međimurja nastavili u istom ritmu, prestali su nakon lijepog vodstva igrati, kao da je sve gotovo.

Gosti se inače nisu otvorili već su vrebali greške domaćina, a njih je bilo na ovoj utakmici puno previše u samom početku organizacije igre.

Međimurje je u 3. kolu odigralo 2:2 s Dubravom Tim Kabel

To je donijelo gostima niz dobrih situacija, koje su stvarali Musa na lijevom boku i napadači Juranović i Mudradžija, uz 10 izborenih kornera.

Kao rezultat tog pritiska i nestabilnosti u organizaciji igre, pred kraj poluvremena Mudradžija je smanjio na 2:1.

Domaći trener Vincetić u poluvremenu se odlučio na čak 4 izmjene (malo previše), tako da je zamijenio bokove, stopera i napadača i nijednog veznog (!?) iako je tu bilo najviše problema.

Ušao je tako i iskusni Glavina, uz mlade snage. Promjene nisu urodile plodom i već u 49. minuti gosti imaju veliku priliku za poravnanje. Juranović je izborio penal, ali ga sam i promašio.

Nije to bio signal za domaće koji su se i dalje mučili u organizaciji igre, gubili lopte, a gosti prijetili iz polukontri. Iz jedne takve  izborili su još jedan penal nakon što je vratar Jesenović srušio gostujućeg  napadača i sada nije bilo pogreške zabili su s bijele točke na 2:2.

Nakon toga trener Međimurja totalno riskira jer mijenja još jednog igrača, uvodi Đuraka umjesto Havelke i to je u završnici donijelo malo više živosti u igri prema naprijed.

Međutim, najprije su dvaput zaprijetili gosti, ali je spašavao Jesenović. I onda zadnjih 15 minuta konačno nekoliko povezanih akcija, dva-tri udarca prema vratima gostiju, nekoliko ubačaja, ali pravih prilika za pobjedu nije bilo, ostalo je 2:2.

Šteta što Međimurje nije bolje iskoristilo odličan ulazak u utakmicu i odigralo mudrije, očito je da ovoj mladoj ekipi nedostaje iskustva upravo u ovakvim situacijama kad je trebalo dokrajčiti suparnika, a ne vratiti ga u susret.

Međimurje je igralo u sustavu 4-2-3-1 u sastavu: Jesenović 6 – Zanjko 5 (od 46. Palić 5) , Hajdarović 6, Knezović 6 (od 46. Jakupak 6), Vidović 6,5 (od 46. Glavina 6), Mamić 5,5, Radošević 5 – Marciuš 6 (od 46. Regvar 5), Havelka 6,5 (od 62. Đurak 6,5), Igrec 7, Mijić 6,5. Trener: Vincetić 6.

Međimurje već u srijedu opet u Čakovcu igra zaostalu utakmicu 1. kola protiv Rudeša.