18.9 C
Petak, 29 ožujka, 2024

1. HRL SJEVER: RK Prelog izborio vrijedan bod na gostovanju u Zagrebu

Na prvom gostovanju u 1. HRL Sjever rukometaši Preloga stigli su do premijernog boda. Protiv Maksimira Pastele u Zagrebu odigrali su 25:25. Bod je tim vrjedniji s obzirom da trener Belko nije mogao računati na Belića, Novosela i Požgaja. I onda, u završnici kod vodstva Preložana 23:21 još je ozlijeđen do tada izvrsni Koprek. Da nije bilo toga, vjerojatno bi se u Prelog vratili s pobjedom.

Domaći su bolje otvorili susret. Preložani su imali dosta problema, te su domaći negdje do 20. minute igre konstantno bili u prednosti 2-3 gola. Međutim, zadnjih desetak minuta prvog dijela slijedi preokret, te od rezultata 10:7 za zagrebački sastav, nakon prvih 30 minuta semafor je pokazao +1 za naše Preložane.

Početak drugog dijela bio je “copy paste” prvoga. Odmah Maksimir radi 5:1 i opet je prednost rezultatom 19:16. Belko zove time-out, posložili su naši redove i ponovo preuzimaju inicijativu na terenu. Uslijedio je period izvrsne igre u kojoj se potpuno preokreće tijek susreta i pobjeda je bila na vidiku. Nažalost, kod vodstva Preloga 23:21, desetak minuta do kraja, Koprek dobiva udarac u glavu i ne može nastaviti susret. Domaći poravnavaju, a nakon toga igra se gol za gol te dolazi do triler završnice. Na kraju je svakoj momčadi pripao po bod, s ozbirom da je utakmica završila 25:25.

– S obzirom da nismo bili kompletni, da smo u odlučujućem periodu igre ostali bez Kopreka, zadovoljan sam s osvajanjem boda. Čestitam svojim igračima na zalaganju, dali su sve od sebe i ovaj bod je veliki poticaj za dalje, kazao je trener Belko nakon povratka iz Zagreba.

Najrasploženiji igrač u redovima Preloga bio je Krajner koji je zabio 10 golova, Sermek je dodao 4, Denis i Patrik Bogović zabili su po 3, kao i Koprek, dok su se u listu strijelaca upisali Novak i Zadravec s po 1 golom u mreži Maksimira.

Na vrhu tablice s 4 osvojena boda su KTC koji je svladao drugu ekipu PPD Zagreba 34:29 i Viro Virovitica koja je nakon minimalne pobjede protiv našeg Preloga bila uspješna i kod kuće u susretu s Osijekom 30:28. Prve utakmice su pokazale da će liga biti neizvjesna, da svatko može dobiti svakoga.

Nakon boda protiv Maksimira Pastele, u Prelog stiže Đakovo koji drži fenjer s dva poraza, u subotu je uvjerljivo poražen kao domaćin protiv Metalca 23:29, pa je to dobra prilika za međimurskog predstavnika u 1. HRL Sjever da zabilježi prvu prvoligašku pobjedu.