18.9 C

Tragičan završetak – Hrvatska ostala bez medalje!

Slovenija je u posljednjim minutama pobijedila Hrvatsku i osvojila svjetsku broncu!

Hrvatska je pala posljednjih 15-ak minuta i izgubila utakmicu 31:30.

U utakmici za treće mjesto, na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Francuskoj, Hrvatska je izgubila od Sloveniju, te je našim susjedima pripala bronca.

Naši rukometaši uvjerljivo su bili bolji od Slovenaca od samog početka utakmice, i Hrvatska na poluvremenu vodi 18:13.

U drugom dijelu utakmice bilo je padova i odličnih napada Hrvata, te sjajnih obrana Stevanovića, a Slovenija cijelo vrijeme lovi Hrvatsku koja je na odmaku od minimalno tri gola. Slovenija je pokazala dobru igru te stigla naših maksimalnih osam golova razlike.

Ipak, pet minuta prije kraja Slovenci izjednačuju i na kraju, u tragičnom završetku za umorne Hrvate, pobjeđuju s golom razlike.

Nitko ne može vjerovati da je Hrvatska imala osam golova razlike, i onda u završetku utakmice potpuno pala i izgubila! Golema tuga i među igračima i navijačima!

Izbornik Babić, u izjavama poslije utakmice, poraz pripisuje umoru igrača nakon teške tekme u polufinalu protiv Norveške.