SPORT - RUKOMET

SVJETSKO RUKOMETNO PRVENSTVO U FRANCUSKOJ

Rukometna repka otputovala u Francusku, prva utakmica u petak

11.01.2017 12:10 Čakovec | Piše: sž

Svjetsko rukometno prvenstvo u Francuskoj počinje danas, a zaigrat će i hrvatska rukometna reprezentacija.

Naši rukometaši jutros su odletjeli u Francusku i prvu utakmicu igraju u petak, 13. siječnja, u 20:45 protiv Saudijske Arabije.

Izbornik Željko Babić objavio je konačan popis igrača koje vodi u Francusku.

Zlatko Horvat –  RK PPD Zagreb

Dečki kažu da su spremni, a mi im želimo puno sreće.

Među fotografijama nalazi se i raspored utakmica u skupini C za našu repku.

MEĐIMURJE - POLITIKA
HRAST i HDS idu zajedno na lokalne izbore u Međimurskoj županiji

14.01.2017

Hrast-Pokret za uspješnu Hrvatsku i Hrvatska demokršćanska stranka potpisali su 13. siječnja u Čakovcu Sporazum o zajedničkom izlasku na lokalne izbore 2017. godine na području Međimurske županije. Sporazum su svojim potpisima potvrdili mr. sc. Hrvoje Šlezak, predsjednik Međimurske podružnice stranke Hrast-Pokret za uspješnu Hrvatsku, inače državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja i mr. sc. Franjo Cimerman, član Predsjedništva Hrvatske demokršćanske stranke Međimurske župani

Pročelnik Alen Kajmović odlazi u firmu Danka Končara

Alenu Kajmoviću ovo je drugi put da tijekom mandata napušta mjesto pročelnika u Međimurskoj županiji. Pročelničko mjesto napustio je i zbog dužnosti u Vladi Zorana Milanovića, kada je bio zamjenik ministra kultureU petak, 13. siječnja, malom sve

Darko Horvat: Za vraćanje INA-e nije potrebna privatizacija HEP-a!

Prodaja dijela HEP-a da bi se vratila upravljačka prava nad INA-ov tema je javne rasprave koja traje već 15-ak dana. Ovo ima zagovornike, ali kako se trenutno čine puno je više protivnika procesa koji je najavio premijer Plenković. - Za vraćanje upra

Boravak Predsjednice RH u Međimurju već počinje davati prve rezultate

Međimurska županija ima ideje, rješenja i spremne projekte vrijedne oko 2 milijarde kuna koje, uz one koje je aplicirala u zadanom roku, no svjesni kako je na putu njihovih ostvarenja neophodna i podrška države, svaki radni sastanak u okviru nedavnog

FOTOGALERIJE
ČAKOVEČKA ŠPICA

Sanjkanje u Starom gradu

Sajam u Čakovcu 11.01.2017.

Zimske radosti 2017

Svjetsko rukometno prvenstvo u Francuskoj počinje danas, a zaigrat će i hrvatska rukometna reprezentacija.Naši rukometaši jutros su odletjeli u Francusku i prvu utakmicu igraju u petak, 13. siječnja, u 20:45 protiv Saudijske Arabije. Izbornik Željko Babić objavio je konačan popis igrača koje vodi u Francusku.  Na Svjetsko prvenstvo u Francusku putuju: Filip Ivić – HC Vive Tauron Kielce Ivan Stevanović – RK PPD Zagreb Ivan Pešić – HC Meshkov Brest Josip Božić-Pavletić – RK NEXE Manuel Štrlek – HC Vive Tauron Kielce Lovro Mihić – HC Wisla Plock Tin Kontrec – RK PPD Zagreb Marko Mamić – Dunkerque Stipe Mandalinić – RK PPD Zagreb Lovro Jotić – RK PPD Zagreb Luka Cindrić – HC Vardar Luka Stepančić – HC Paris Saint-Germain Luka Šebetić – RK PPD Zagreb Željko Musa – HC Magdeburg Jakov Gojun – HC Füchse Berlin Domagoj Duvnjak – HC THW Kiel Zlatko Horvat –  RK PPD Zagreb Dečki kažu da su spremni, a mi im želimo puno sreće. Među fotografijama nalazi se i raspored utakmica u skupini C za našu repku.

Dječaci MRK-a Čakovec rođeni 2004. i ml. osvojili turnir u Varaždinu

U Varaždinu je, 27. i 28. prosinca, održan 6. memorijalni turnir „Krešimir Petanjek“ u rukometu za dječake rođene 2004. i ml. Mladi Čakovčani ostvarili su odličan rezultat i unatoč tome što su nedostajala dva igrača iz udarne postave osvojili su turnir pobjedivši u finalu vršnjake iz RK Varaždina rezultatom 8:6.  Turnir su otvorili pobjedama protiv Vidovca 10:5, Slovenskog Ormoža 15:8, u četvrtfinalu pobijedili Koprivnicu 13:9, polufinalu Valpovku 12:9 i finalu Varaždin 8:6.  Za najboljeg igrača turnira proglašen je Čakovčanin Jura Egon Juranić. Posebno ohrabruje činjenica da iako su Čakovčani prvi na tablici na kraju polusezone, te da su unatoč nedostatku dva važna igrača drugi koji inače manje igraju pokazala treneru da i ubuduće na njih može računati u važnim utakmicama. Za Čakovčane su nastupili: Sanjkovic Jan, Juranić, Sanjković Jakov, Bobičanec, Tkalčec, Pavlic, Horvat, Lukša, Kupec, Pintarić, List, Kralj, Solarić, Novak, Krauthaker, Kovačević. Trener Davor Varga, prof. Održan je memorijalni turnir „Krešimir Petanjek“ i u rukometu za dječake rođene 2006. i mlađe. U prvoj utakmici MRK Čakovec je pobijedio RK Vidovec 5:2, u drugoj i trećoj utakmici odigrali neriješeno s RK Dubrava 9:9 i ŠR Banje Luka 6:6.  S pobjedom i dva neriješena susreta završili su drugi u skupini i nastavili natjecanje u razigravanju 5. – 8. mjesta. U prvoj utakmici izgubili su od RK Rugvice 7:17, a u utakmici za 7. mjesto pobijedili RK Daruvar 11 -7 te zauzeli 7. mjesto.  - Turnir je bio odlično organiziran, puno dinamičnih utakmica te sa samo jednim porazom bez obzira na plasman možemo biti zadovoljni. Kod igrača treba istaknuti trojac koji su nositelji igre Ninić, Hozmec, Varošanec i postigli su najviše golova, golmana Mikulića dok ostali igrači još trebaju puno raditi i priključiti se spomenutoj trojki i onda će ekipa biti jača i konstantnija. Posebno raduje činjenica odlična obrana u svim utakmicama - kažu iz MRK Čakovec. Nastupili su: Ninić 17, Čapalija, Varošanec 9, Hozmec 5, Malašić 4, Radek, Mavrek, Kostel 1, Šoltić, Golubić 1, Horvat, Črešnjevec, Topolko, Tkalec, Bel, Želežnjak, Novak 2, Mikulić Trener: Dario Varga, prof.m.

Porazom od Rumunjske Hrvatska se oprostila od Eura

Hrvatska je posljednju utakmicu skupine D na Europskom prvenstvu igrala protiv Rumunjske. U odlučujućem susretu koji je mogao donijeti prolazak u glavnu fazu natjecanja Hrvatice nažalost nisu uspjele te su se tom utakmicom oprostile od Europskog prvenstva.Konačni rezultat je bio Hrvatska - Rumunjska 26:31 (13:15). S prvim napadom krenula je Hrvatska, ali ga nije iskoristila i Rumunjska odmah zabija za 1:0. Prvi pogodak za Hrvatsku stiže iz ruke Žane Marić. Bilo je izjednačeno sve do šeste minute kada naša čvrsta obrana tjera Rumunjsku na grešku, a Marić zabija za 3:2. Razbudila se Gabrijela Bešen i zaključala svoja vrata. Nemaškalo i Penezić sjajno pronalaze put do mreže i u devetoj minuti Hrvatsku odvode na +3 (6:3). Bio je to znak za rumunjsku klupu da pozove minutu odmora. Time-out je očito dobro došao protivnicama koje su serijom 3-0 u 15. minuti preko Neagu poravnale na 6:6, a potom i povele do 8:6. Imao je naš napad problema i nikako nisu djevojke mogle posložiti. Devet minuta bez gola prekida Penezić i vraća Hrvatsku na minimalan zaostatak (7:8). Vratile su se tehničke greške u hrvatske redove i ponovno Rumunjska odlazi na +3 (12:9). Do odlaska u svlačionice Hrvatice su uspjele smanjiti tek na 13:15. Drugi dio utakmice otvara Bešen s obranama i daje priliku napadu da smanji na jedan, ali nove tehničke greške kod Hrvatske i razbranjena Ungureanu ostavljaju Hrvatsku u 35. minuti na četiri pogotka zaostatka (13:17). Prvi gol u nastavku postiže Sonja Bašić nakon šest minuta igre. Nedostatak koncentracije pokazao se u napadu, popustila je i obrana te je Rumunjska pobjegla na+5 (20:15). Hrvatsku u život vraća Žana Marić s dva realizirana sedmerca za 18:21, a potom i Bešen svojom obranom nakon koje Nemaškalo zabija za 19:21. I tu je stalo. Uslijedila je i ozljeda Mičijević koja je morala napustiti klupu, a izabranice Gorana Mrđena morale su loviti Rumunjsku koja je u 49. minuti imala +7 (26:19). Do kraja susreta Hrvatska je uspjela smanjiti tek na 26:31 i tim se porazom oprostila od Europskog prvenstva. Najbolja je kod Hrvatske bila Andrea Penezić s osam golova, njih sedam zabila je Žana Marić, a vratarski tandem Bešen-Razum sakupio je devet obrana.  Iako su zaigrale i međumurske reprezentativke Posavec i Zadravec, nisu postigle pogotke. Foto:EHF

Ubacivanjem Zadravec i Posavec izbornik pokušao okrenuti utakmicu

Druga utakmica na Europskom prvenstvu Hrvatskoj je donijela aktualne svjetske i europske prvakinje Norvežanke. Nakon dobrog starta Norveška je ipak pokazala svoju jačinu, odvojila se, a pobjedu potom i zacementirala u drugom poluvremenu. Utakmica je završila Hrvatska - Norveška 16:34 (9:15). Dobro otvaranje imale je Hrvatska. Čvrstom obranom i Gabrijelom Bešen na golu namučila je Norvešku. Sonja Bašić u četvrtoj minuti zabila je za 3:1. Smanjila je Norveška preko Marit Frafjord ba 2:3, ali naše djevojke održavale su svojih +2 sve do 11. minute kada smo zaradili dva isključenja. Manjak igračica iskoristila je Norveška koja je poravnala rezultat na 6:6. Nanizale su se tehničke greške, Norveška s novim napadom pronalazi prolaz na desnu stranu i golom Amande Kurtović u 15. minuti stiže do prvog vodstva (8:7). Crna rupa iz Rusije pojavila se ponovno i na ovom susretu i do 20. minute protivnice su imale +3 (11:8). Stale su tu obje ekipe i na novi gol čekalo se pet minuta. Post od pogodaka prekida na našu žalost Norveška koja bježi na 12:8. Do kraja prvog dijela ništa se nije promijenilo i Norvežanke na odmor odlaze s +6 (15:9). U nastavak utakmice Norveška je ušla s dva uzastopna pogotka, a svoju prednost do 40. minute povećala je na 22:12, a nakon nove tehničke greške naših djevojaka u napadu brzo je to bilo i +12 (24:12). Norveška odlazi i na +14. Pokušao je Mrđen promijeniti sustav igre s Paulom Posavec, Ćamilom Mičijević i Anom Debelić. Nakon deset minuta bez gola 13. pogodak postiže Posavec, a nakon nje stiže još jedan za smanjenje na 14:27. U posljednjih deset minuta ušli smo bez Mičijević koja je nakon trećeg isključenja morala pronaći svoje mjesto na tribinama. Teško se stizalo do gola te je na kraju Norveška slavila s visokih 34:16. Najbolja kod Hrvatske bila je Andrea Penezić s četiri gola, tri je dodala Ekaterina Nemaškalo, a vratarski tandem Bešen-Razum upisao je četiri obrane. Zaigrale su obje reprezentativke iz Međimurja. Nikolina Zadravec dala je dva gola, a Paula Posavec jedan. HRVATSKA: Razum 3 obrana, Bešen 1 obrana; Zadravec 2, Nemaškalo 3, Blažević, Debelić 2, Čović, Posavec 1, Mičijević, Krsnik 2, Vidak, Penezić 4, Milanović-Litre, Janković, Marić 1, Bašić 1 Izbornik: Goran Mrđen    Posljednji susret skupine D Hrvatska igra 9. prosinca, u 18:30 sati, a protivnik je Rumunjska.

Ruskinje bolje od Hrvatica; Posavec i Zadravec bez golova

Hrvatska je nastup na Europskom prvenstvu u Švedskoj otvorila protiv Rusije, aktualnih olimpijskih pobjednica. Unatoč čvrstom startu i dobrom igrom u drugom poluvremenu Hrvatice nisu uspjele iznenaditi Ruskinje.Konačni rezultat je bio Hrvatska - Rusija 26:32 (13:16). Pred izabranicama Gorana Mrđena sada je drugi susret skupine D protiv Norveške.  Dobar start Hrvatica, čvrstom obranom nisu dopuštale Ruskinjama da stignu do gola. Sonja Bašić s linije sedam metara postavila je 1:0, dok su protivnice na prvi pogodak čekale punih pet minuta kada hrvatsku mrežu trese Anna Vjahireva za 1:1. Igralo se gol za gol sve do desete minute kada Rusija iskorištava grešku naših u napadu i preko Dmitrijeve i Skorobogatćenko odlazi na +2 (6:4). Na pogodak zaostatka Hrvatsku dovodio Vesna Milanović-Litre (5:6). Imala je Rusija u 14. minuti priliku odvojiti se na +3, ali spremno svoja vrata zaključava Gabrijela Bešen. Odmah to iskorištava naš napad koji zabija za 7:8. Hrvatska je imala i dva igrača više, ali nije to uspjela iskoristiti. Nastavio se lov na Ruskinje koje su stalno bježale za gol ili dva. Na kraju poluvremenu bilo je 16:13. Rusija je drugo poluvrijeme otvorila eksplozivno s četiri uzastopna pogotka za 20:16. Previše tehničkih grešaka koštale su naše djevojke, a prvi pogodak u drugom dijelu stiže nam tek u 36. minuti zgoditkom Penezić za 15:21. Rusija je još pobjegla na 23:16 i tu su stale. Gotovo deset minuta Ruskinje nisu mogle zabiti gol, a naše djevojke su to iskoristile te su do 47. minute, uglavnom preko Vesne Milanović-Litre, smanjile na 19:23. Potpuno se probudila hrvatska klupa i u posljednjih deset minuta ušla sa samo minus dva (23:25). Dalje nije išlo, a Rusija se odvojila na 29:25. Do kraja susreta ostala je jednaka razlika te je po posljednjem sučevu zvižduku Rusija slavila 32:26. U susretu su zaigrale obje reprezentativke iz Međimurja. Ali niti Nikolina Zadravec niti Paula Posavec nisu uspjele dati gol. Sljedeći susret skupine D Hrvatska igra 7. prosinca, u 20:45 sati, a protivnik je Norveška.  Foto: EHF

Posavec i Zadravec sutra lete na Europsko prvenstvo u Švedskoj

Hrvatska ženska seniorska rukometna reprezentacija stigla je do posljednjeg dana priprema za Europsko prvenstvo u Švedskoj. Nakon napornih treninga i tri pripremne utakmice, pred hrvatskim rukometašicama ostao je još jedan trening, a sutra, 4. prosinca, u 8:15 sati sa zagrebačke zračne luke uputit će se u Helsingborg. Izbornik Goran Mrđen odredio je popis 16 igračica koje putuju u Švedsku te koje će snage odmjeriti s Rusijom, Norveškom i Rumunjskom u skupini D. Na Europsko prvenstvo u Švedsku putuju:     Gabrijela Bešen – RK Sesvete-Agroproteinka     Marina Razum – RK Lokomotiva     Ekatarina Nemaškalo – RK Podravka     Paula Posavec – ŽRK Zrinski     Nataša Janković – Ardesen GSK     Nikolina Zadravec – RK Podravka     Vesna Milanović-Litre – RK Krim Mercator     Andrea Čović – HC Vardar     Ana Debelić – RK Podravka     Andrea Penezić – HC Vardar     Sonja Bašić – Ipress Center-VAC     Žana Marić – KGHM Metraco Zaglebie Lubin     Ćamila Mičijević – Dunaujvarosi KKA     Dora Krsnik – RK Podravka     Marijeta Vidak – RK Podravka     Valentina Blažević – RK Krim Mercator Stručni stožer, uz izbornika Mrđena, čine trener Nikola Škorić, trener vratarki Nenad Rogulj, kondicijski trener Alen Marošević, fizioterapeut Goran Krušelj, fizioterapeutkinja Vesna Hodić i direktorica Ljerka Vresk. Bravo za naše Međimurke Posavec i Zadravec koje također putuju u Švedsku! Raspored Hrvatske na Europskom prvenstvu: 5.12.2016., 18:30 sati, Hrvatska – Rusija 7.12.2016., 20:45 sati, Hrvatska – Norveška 9.12.2016., 18:30 sati, Hrvatska - Rumunjska