14.5 C

Najbolji na vatrogasnom natjecanju u Svetoj Mariji opet vatrogasci iz Donjeg Kraljevca

Kao što smo i predvidjeli ekipa DVD-a Donji Kraljevec 2 postigla je najbolji rezultat i ponovno osvojila prijelazni pehar kojega organizatori dodjeljuju pobjedniku vatrogasnog natjecanja sa zaprežnim špricama u Svetoj Mariji. Drugoplasirana je ekipa domaćina DVD-a Svete Marije, dok je trećeplasirana ekipa DVD-a Draškovec, koji su lani pobijedili na ovom natjecanju. ¸Ekipa DVD-a iz Savske Vesi bila je četvrta i primila posebnu nagradu – drveni pehar i medalje, izvijestio je dozapovjednik DVD-a Sveta marija Anđelko Gašparić.

Od ženskih ekipa na natjecanju su najbolji rezultat ostvarile vatrogaskinje iz Gornjeg Vidovca, njihova druga ekipa. Drugo mjesto osvojila je ekipa iz Donjeg Kraljevca, dok su trećeplasirane vatrogaskinje iz Nove Vesi.

Najstariji natjecatelj bio je Antun Gosarič (84) iz DVD-a Donji Kraljevec. Najstarija ženska ekipa je ekipa DVD-a Totovec (425 god), a najstarija muška ekipa je ona vatrogasnih veterana vatrogasne zajednice područja Mala Subotica (641).

Po tradiciji birana je i najljepša vatrogasna šprica. Odlučeno je da je ove godine to šprica DVD-a Mursko Središće.