6.1 C

U lokalnom derbiju u Čakovcu Zrinskice bolje od Kokica 28:25

Poslije remija u Bjelovaru Zrinski je u Čakovcu u lokalnom derbiju dočekao varaždinsku Koku i u jednoj zanimljivoj utakmici upisao nova dva boda.
Početak i kraj prvog dijela pripali su domaćim rukometašicama koje su nakon vodstva 3:1 u 3. minuti promašile dva zicera.
Nakon toga Koka se diže i zabija četiri gola za redom i drži stalno vodstvo sve do 26. minute, kada se opet bude zrinskice i na odmor odlaze golom prednosti (14:13).
U drugom dijelu čakovčanke ubacuju u višu brzinu, Vukojević, Gavrić i Car neumoljivo trpaju, a na golu je nesavladiva Anja Žvorc.
U jednom trenutku u 50. minuti bilo je čak plus sedam za Zrinski (24:17). Do kraja utakmice Kokice su samo uspjele smanjiti razliku tako da susret završava pobjedom Zrinskog 28:25.
Ovom pobjedom Zrinski je došao do trinaestog boda i polako se približava vrhu ljestvice.
Najefikasnije u domaćim redovima s po 8 pogodaka bile su Car, Gavrić i Vukojević, Resman je upisala dva, a Pajić i Šestak po jedan gol.
Na vratima se istakla Žvorc s osam obrana. (md)