Odigranim osmim kolom prvoligaši su zakoračili u drugi dio sezone, a u ostale ligama je do kraja prvoga dijela ostalo još samo jedno kolo. Kolo je obilježilo čak pet igranih utakmica nakon roka za dostavu zapisnika od kojih su tri i dalje odgođene, obilovao je preokretima, a odigrano je i nekoliko derbija čiji ishodi kroje poredak na vrhu tablica.
Tako je u derbiju 7. lige Mihovljan 6 nanio prvi poraz Svetoj Mariji 2 i s maksimalnim brojem bodova sam je na vrhu tablice, a odigran je i derbi 2. lige u kojemu je Goričan 1 savladao Putjane MLD pa je drugi na tablici iza još stopostotnoga Hodošana 1.
U 1. ligi visokom pobjedom nad MSTC Čakovcem 2 iznenađenje su napravili igrači Nedelišća1, dok je derbi 4. lige između vodećega Čakovca 5 i Putjana 3 je završio neriješenim ishodom pa su igrači iz Slogine dvorane i dalje bez poraza.
U 1. ligi iznenađujuća i visokapobjeda Nedelišća 1 nad MSTC Čakovcem 2 za koju su podjednako zaslužni Alen Veseli, Siniša Mesarić, Dejan i Krešo Tkalčec. ZEN-Šenkovec 2 protiv Kos-Kotoribe 2 i Mihovljan 3 Prima biro protiv drugoga sastava Mihovljana su očekivano pobijedili i nastavljaju trku za prvo mjesto u dvoje, a mogle bi muse na dva boda približiti i Putjane Brid, ako u odgođenoj utakmici osvoje bodove protiv HE-DRE 1. Utakmica je odgođena na četvrtak, jer Draškovčani imaju probleme sa smjenama igrača, a Čakovčani je nisu bili spremni igrati prije službenoga termina u subotu.
Prelog1 je u 2. ligi prekinuo niz od četiri uzastopne maksimalne pobjede Hodošana 1 i protiv lidera osvojio dvije partije. Derbi za drugo mjesto između Putjana MLD i Goričana 1 su, uz po dvije pobjede sve trojice igrača, Igora Vesenjaka, Daria Grda i Marka Friščića, odlukom uzadnjoj partiji dobili Gorčenci, a svu trojicu ih je dobio Tomislav Koprivec. Na četvrtoj i petoj poziciji su bodovno poravnati HE-DRA 4, koja je trećom pobjedom Tihomira Kovača u zadnjoj partiji spasila bod protiv ZEN-Šenkovca 4, koji je vodio 4:1, i Mala Subotica 1, koja je odgodila utakmicu s Kos-Kotoribom 3, ali i dobila zaostalu iz 7. kola protiv ZEN-Šenkovca 3. Prema sredini tablice se nakon gostujuće pobjede nad Donjim Kraljevcem 2 pomaknuo Lopatinec 1.
ŠŠKČak ne posustaje u 3. ligi pa je susjedskom pobjedom kod Čakovca 3, uz tricu Nine Bašeka, i dalje sto postotan, a s velika četiri boda zaostatka ga prati Čakovec 2, koji je u zadnjoj partiji, pobjedom Zvonka Turka nad Danijelom Premušem, iščupao dva boda protiv UASTA Belice 1. Slavio je i Zasadbreg 1, koji je gostujućom pobjedom nad Prelogom 2 ostao u trci za drugo mjesto, a samo bod je protiv Čakovca 4, osvojioZEN-Šenkovec 4, nakon što su Čakovčani uz tricu Vladimira Rapaića vodili 4:2 i 5:3. Utakmica između Lopatinca 2 i Hodošana 2 je odgođena, a Hodošančani su prethodno od Čakova 4 izgubili odgođenu utakmicu 7. kola.
U 4. ligi derbi između vodećega Čakovca 5 i Putjana 3 je završio podjelom bodova, a tricom je raspoložen kod Putjančana bio Dražen Šoltić. To bi moglo iskoristiti Nedelišće, koje je odgodilo utakmicu s Mihovljanom 5 i pobjedom se lideru približiti na samo jedan bod. Gornju polovicu tablice zaokružuju bodovno poravnati HE-DRA 2 i Goričan 3, koji su odlukama u zadnjim partijama osvojili po dva boda protiv Kos-Kotoribe 4 i Lopatinca 3, uz trice Danijela Matjačića i Dejana Gudlina. Prvu pobjedu je, protiv Dragoslavec Brega, osvojio Mihovljan 4 i zakoračio prema sredini tablice, a Dragoslavčane i dalje ostavio na nuli.
Putjane 4 su u 5. ligi i dalje bez poraza, a u 8. kolu su lako, uz novu tricu Renata Novaka i dvicu Tomislava Volfa, osvojile bodove kod USTA Belice 3. Lako su do bodova došli i njihovi glavni konkurentiza prvo mjesto ZEN-Šenkovec 5, koji je u gostima, tricama Miljenka Perasa i Damina Novaka, bio bolji od Goričana 2,i USTA Belica 2, koja je preokretom nakon minusa od 2:3 i uz tri pobjede Damira Sečana sa 7:3 savladala Svetu Mariju 1. Bodove je, u gostima kod Čakovca Rozikebiroa, osvojio Donji Kraljevec 1 za koji je tricu upisao Patrik Bašnec, a visoku pobjedu su upisali i igrači Putjana 7 nadigravši posljednji Donji Vidovec1, iz kojega se tricom okitio Danijel Škoda.
Rameuz rame za prvo mjesto se u 6. ligi bore HE-DRA 3 i Čakovec 6. Draškovčani su u 8. kolu, tek s jednom izgubljenom partijom, izborili visoku pobjedu kod posljednje plasiranoga Preloga 3, a Čakovčani su uz dvije izgubljene partije bili bolji od Donjega Vidovca 3. Velika prijetnja im je s bodom zaostatka MalaSubotica 2, koja je u gostima, uz tricu Kristiana Pintarića, savladala Goričana 4, a u svojoj su dvorani, unatoč trici Mladena Železnjaka, gubitkom jednoga boda, kiksali igrači Putjana 5. U derbiju sredine tablice Donji Vidovec 2 je trećom pobjedom Zorana Matulina i uz dvije Siniše Šlibara u zadnjoj partiji osvojile bodove protiv Goričana 5 i zasjeli na peto mjesto.
Derbi 7. lige između Mihovljana 6 i Svete Marije 2 je pripao Mihovljančanima, koji su do bodova došli trećom pobjedom Nine Baše u zadnjoj partiji i ostali bez porazana vrhu tablice. Sa Svetomarčanima su se sada bodovno na tablici izjednačili dječaci iz Kos-Kotoribe 5, koji su u gostima deklasirali Zasadbreg 2, a drugu pobjedu su upisale i njihove klupske kolegice i vršnjakinje iz šeste ekipe, koje su uz po tri pobjede Nele Kovačić i Lane Horvat savladale Prelog 4. Do treće prvenstvene pobjede, u gostima kod Svete Marije 3, su došli igrači Preloga 5 pa predvode donju polovicu tablice, a utakmica između Lopatinca 4 i Čakovca Stare vage je odgođena.
REZULTATI:
1. LIGA
Mihovljan 3 Prima biro – Mihovljan 2 8:2
ZEN-Šenkovec 2 – Kos-Kotoriba 2 8:2
Nedelišće 1 – MSTC Čakovec 2 8:2
HE-DRA 1 – Putjane Brid igrano kasnije
TABLICA
1. | ZEN-Šenkovec 2 | 8 | 7 | 0 | 1 | 59:21 | 14 |
2. | Mihovljan 3 Pr. b. | 8 | 7 | 0 | 1 | 57:23 | 14 |
3. | Putjane Brid | 7 | 5 | 0 | 2 | 50:20 | 10 |
4. | MSTC Čakovec 2 | 8 | 5 | 0 | 3 | 47:33 | 10 |
5. | Nedelišće 1 | 8 | 2 | 1 | 5 | 31:49 | 5 |
6. | Mihovljan 2 | 8 | 1 | 2 | 5 | 27:53 | 4 |
7. | HE-DRA 1 | 7 | 1 | 1 | 5 | 18:52 | 3 |
8. | Kos-Kotoriba 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 21:59 | 2 |
Najuspješniji igrači/igračice: Barić (Z-Š 2) 24/0, Preksavec (PB) 19/2, Vresk (Mih 3) 16/6, N. Mikac (Mih 3) 13/5, Škoda (MSTC 2) 17/7, Marušić (Mih 3) 14/6, Jurinec (Z-Š 2) 16/7, Panić (MSTC 2) 16/8, Šimon (PB) 13/8, S. Vidović (Kos-K 2) 14/9…
2. LIGA
Putjane MLD – Goričan 1 4:6
Hodošan 1 – Prelog 1 8:2
HE-DRA 4 – ZEN-Šenkovec 3 5:5
Donji Kraljevec 2 – Lopatinec 1 3:7
Mala Subotica 1 – Kos-Kotoriba 3 odgođeno
Odg. utakmica 7. kola
ZEN-Šenkovec 3 – Mala Subotica 1 4:6
TABLICA
1. | Hodošan 1 | 8 | 8 | 0 | 0 | 75:5 | 16 |
2. | Goričan 1 | 8 | 6 | 1 | 1 | 47:33 | 13 |
3. | Putjane MLD | 8 | 6 | 0 | 2 | 49:31 | 12 |
4. | Mala Subotica 1 | 7 | 4 | 0 | 3 | 38:32 | 8 |
5. | HE-DRA 4 | 8 | 3 | 2 | 3 | 35:45 | 8 |
6. | ZEN-Šenkovec 3 | 8 | 3 | 1 | 4 | 38:42 | 7 |
7. | Lopatinec 1 | 8 | 2 | 2 | 4 | 34:46 | 6 |
8. | Prelog 1 | 8 | 2 | 0 | 6 | 29:51 | 4 |
9. | Kos-Kotoriba 3 | 7 | 1 | 0 | 6 | 23:47 | 2 |
10. | Donji Kraljevec 2 | 8 | 1 | 0 | 7 | 22:58 | 2 |
Najuspješniji igrači/igračice: Paula Markati (Hod 1) 23/0, Suhodolčan (Hod 1) 18/0, Vidović (Hod 1) 22/2, D. Hozjak (Pr 1) 19/2, Vesenjak (Gor 1) 16/4, Koprivec (PMLD) 19/5, Pongračić (MS 1) 16/5, Anja Novak (Z-Š 3) 15/6, Dina Ratajec (Z-Š 3) 10/4, Grd (Gor 1) 16/8, D. Filipašić (DK 2) 10/5…
3. LIGA
ZEN-Šenkovec 4 – Čakovec 4 5:5
Prelog 2 – Zasadbreg 1 3:7
Čakovec 2 – USTA Belica 1 6:4
Čakovec 3 – ŠŠK Čak 3:7
Lopatinec 2 – Hodošan 2 odgođeno
Odg. utakmica 7. kola
Čakovec 4 – Hodošan 2 6:4
TABLICA
1. | ŠŠK Čak | 8 | 8 | 0 | 0 | 56:24 | 16 |
2. | Čakovec 2 | 8 | 5 | 2 | 1 | 49:31 | 12 |
3. | Zasadbreg 1 | 8 | 5 | 1 | 2 | 51:29 | 11 |
4. | Lopatinec 2 | 7 | 3 | 2 | 2 | 39:31 | 8 |
5. | ZEN-Šenkovec 4 | 8 | 3 | 2 | 3 | 35:45 | 8 |
6. | Čakovec 4 | 8 | 3 | 1 | 4 | 37:43 | 7 |
7. | Čakovec 3 | 8 | 1 | 4 | 3 | 39:41 | 6 |
8. | Hodošan 2 | 7 | 2 | 2 | 3 | 34:36 | 6 |
9. | Prelog 2 | 8 | 1 | 0 | 7 | 25:55 | 2 |
10. | USTA Belica 1 | 8 | 1 | 0 | 7 | 25:55 | 2 |
Najuspješniji igrači/igračice: N. Magdalenić (Zas) 20/2, Rapaić (Put 4) 19/3, Bašek (Čak) 16/3, Rožman (ČK 2) 15/3, Golob (Hod 2) 12/3, Uršanić (ČK 2) 19/5, Zvonar (Čak) 16/5, Spahija (ČK 3) 18/6, J. Magdalenić (Zas) 15/9, Jan Zrna (Hod 2) 11/7…
4. LIGA
Putjane 3 – Čakovec 5 5:5
HE-DRA 2 – Kos-Kotoriba 4 6:4
Mihovljan 4 – Dragoslavec Breg 7:3
Goričan 3 – Lopatinec 3 6:4
Nedelišće 2 – Mihovljan 5 igrano kasnije
TABLICA
1. | Čakovec 5 | 8 | 6 | 2 | 0 | 55:25 | 14 |
2. | Nedelišće 2 | 7 | 5 | 1 | 1 | 43:27 | 11 |
3. | Putjane 3 | 8 | 4 | 3 | 1 | 48:32 | 11 |
4. | HE-DRA 2 | 8 | 4 | 1 | 3 | 44:36 | 9 |
5. | Goričan 3 | 8 | 4 | 1 | 3 | 40:40 | 9 |
6. | Mihovljan 5 | 7 | 2 | 3 | 2 | 39:31 | 7 |
7. | Lopatinec 3 | 8 | 2 | 3 | 3 | 42:38 | 7 |
8. | Kos-Kotoriba 4 | 8 | 3 | 0 | 5 | 37:43 | 6 |
9. | Mihovljan 4 | 8 | 1 | 2 | 5 | 30:50 | 4 |
10. | Dragoslavec Breg | 8 | 0 | 0 | 8 | 12:68 | 0 |
Najuspješniji igrači/igračice: Marčec (Ned 2) 19/2, Šimon (ČK 5) 21/3, S. Sović (Kos-K 4), Do. Toplek (Mih 5) 18/3, Šoltić (Put 3) 19/5, Dan. Matjačić (HE-DRA 2) 17/7, Bojana Kolarić (Mih 4) 13/6, Barbić (ČK 5), Murković (Put 3) 16/8, Gudlin (Gor 3), Štefičar (Lop 3) 14/10…
5. LIGA
USTA Belica 2 – Sveta Marija 1 7:3
USTA Belica 3 – Putjane 4 3:7
Čakovec Rozika b. – Donji Kraljevec 1 4:6
Putjane 7 – Donji Vidovec 1 7:3
Goričan 2 – ZEN-Šenkovec 5 2:8
TABLICA
1. | Putjane 4 | 8 | 7 | 1 | 0 | 59:21 | 15 |
2. | ZEN-Šenkovec 5 | 8 | 6 | 1 | 1 | 51:29 | 13 |
3. | USTA Belica 2 | 8 | 5 | 2 | 1 | 52:28 | 12 |
4. | Donji Kraljevec 1 | 8 | 4 | 2 | 2 | 45:35 | 10 |
5. | Čakovec R. biro | 8 | 4 | 0 | 4 | 39:41 | 8 |
6. | Putjane 7 | 8 | 4 | 0 | 4 | 39:41 | 8 |
7. | Sveta Marija 1 | 8 | 2 | 2 | 4 | 34:46 | 6 |
8. | USTA Belica 3 | 8 | 1 | 1 | 6 | 29:51 | 3 |
9. | Goričan 2 | 8 | 1 | 1 | 6 | 27:53 | 3 |
10. | Donji Vidovec 1 | 8 | 0 | 2 | 6 | 25:55 | 2 |
Najuspješniji igrači/igračice: R. Novak (Put 4) 23/1, Peras (Z-Š 5) 18/3, Šupljika (DK 1) 19/4, D. Sečan (UB 2) 18/6, Sirc (Rb), D. Novak (Z-Š 5) 14/5, Volf (Put 4) 11/4, P. Bašnec (DK 1), Puškadija (Put 4) 12/5, D. Bašnec (Gor 2) 10/5, Štefić (SM 1) 15/9…
6. LIGA
Donji Vidovec 2 – Goričan 5 6:4
Prelog 3 – HE-DRA 3 1:9
Goričan 4 – Mala Subotica 2 2:8
Čakovec 6 – Donji Vidovec 3 8:2
Putjane 5 – Nedelišće 3 5:5
TABLICA
1. | HE-DRA 3 | 8 | 7 | 0 | 1 | 58:22 | 14 |
2. | Čakovec 6 | 8 | 7 | 0 | 1 | 52:28 | 14 |
3. | Mala Subotica 2 | 8 | 6 | 1 | 1 | 58:22 | 13 |
4. | Putjane 5 | 8 | 4 | 2 | 2 | 43:37 | 10 |
5. | Donji Vidovec 2 | 8 | 4 | 0 | 4 | 40:40 | 8 |
6. | Donji Vidovec 3 | 8 | 3 | 2 | 3 | 39:41 | 8 |
7. | Goričan 5 | 8 | 2 | 1 | 5 | 37:43 | 5 |
8. | Goričan 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 30:50 | 3 |
9. | Nedelišće 3 | 8 | 1 | 1 | 6 | 23:57 | 3 |
10. | Prelog 3 | 8 | 0 | 2 | 6 | 20:60 | 2 |
Najuspješniji igrači/igračice: N. Varga (HE-DRA 3) 16/1, Jožić (ČK 6) 19/2, Železnjak (Put 5) 18/2, Kedmenec (DV 3) 20/3, Jelenić (ČK 6) 20/4, Pintarić (MS 2) 16/4, Matulin (DV 2) 19/5, Šajn (DV 3) 14/4, Vrbanec (Put 5) 11/4, Vadlja (MS 2) 16/6, Krčmar (MS 2) 15/6, F. Mesarić (Gor 5), S. Mikec (HE-DRA 3) 11/5, M. Mikec (HE-DRA 3) 14/7…
7. LIGA
Zasadbreg 2 – Kos-Kotoriba 5 1:9
Mihovljan 6 – Sveta Marija 2 6:4
Sveta Marija 3 – Prelog 5 1:9
Kos-Kotoriba 6 – Prelog 4 8:2
Lopatinec 4 – Čakovec Stara vaga odgođeno
TABLICA
1. | Mihovljan 6 | 8 | 8 | 0 | 0 | 58:22 | 16 |
2. | Sveta Marija 2 | 8 | 7 | 0 | 1 | 61:19 | 14 |
3. | Kos-Kotoriba 5 | 8 | 7 | 0 | 1 | 56:24 | 14 |
4. | Lopatinec 4 | 7 | 4 | 1 | 2 | 48:22 | 9 |
5. | Čakovec St. vaga | 7 | 3 | 1 | 3 | 39:31 | 7 |
6. | Prelog 5 | 8 | 3 | 0 | 5 | 41:39 | 6 |
7. | Zasadbreg 2 | 8 | 2 | 2 | 4 | 37:43 | 6 |
8. | Kos-Kotoriba 6 | 8 | 2 | 0 | 6 | 29:51 | 4 |
9. | Sveta Marija 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 12:68 | 2 |
10. | Prelog 4 | 8 | 0 | 0 | 8 | 9:71 | 0 |
Najuspješnijiigrači/igračice: Cerovec (ČSV) 13/0,Bodalec (Mih 6), N. Baša (Mih 6) 23/1, Dornik (Kos-K 5) 15/2, J. Čižmešija (SM2) 20/3, D. Sović (Kos-K 5) 17/5, A. Kovačić (Lop 4) 16/5, N. Šafarić (Pr 5)18/6, D. Kos (SM 2) 14/5, Novak (Lop 4) 15/6, Di. Mustač (SM 2) 10/4, Pišpek (Kos-K 5) 12/7
Tablice Međimurskih stolnoteniske lige – Međimurske novine možete pratiti OVDJE.
Autor: Franjo Flac