Rukometni klub Prelog krenuo u proljetni dio sezone

Rukometni klub Prelog
Rukometaši Preloga, Foto: Studio M

Rukometaši Preloga krenuli su prije desetak dana u proljetni dio sezone 1. Hrvatske rukometne lige sjever s 12 mjesta (od 14 u ligi).

Nakon dobro odrađenih priprema i zaliječenih ozljeda nekolicine igrača u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva rukometaše Prelog čekalo je vrlo neugodno gostovanje kod ekipe RK Viro Virovitica, drugoplasirane ekipe jesenskog dijela prvenstva.

Unatoč velikoj bodovnoj razlici na tablici 1.HRL sjever Preložani hrabro ulaze u susret i odličnom igrom u prvom poluvremenu dolaze do vodstva 10:16 kojim se odlazi na odmor. U nastavku veliki pritisak domaćina koji poravnava rezultat na 17:17 u četrdesetoj minuti te polako preokreće tijek utakmice.

Domaćin nastavlja s kontinuiranim laganim vodstvom od 2-3 pogotka razlike do samog finiša utakmice. U 57. minuti ekipa RK Viro vodi 4 razlike nakon čega slijedi furiozna završnica preloških rukometaša u kojoj zabijaju 4 uzastopna pogotka za konačnih 26:26 i veliki bod u gostima. Kod ekipe Preloga najbolji strijelci bili su Krajner s 8, te Belić i Koprek sa 6 pogodaka.

U proteklom 15. kolu ovog vikenda RK Prelog ugostio je sedmoplasiranu ekipu RK Maksimir Pastela iz Zagreba. Bod iz prethodnog kola imao je velik psihološki značaj za ekipu Preloga koja je protiv vrlo dobre ekipe RK Maksimir Pastela odigrala svoju ponajbolju utakmicu ove sezone koja je završila rezultatom 32:24 za domaćina.

Vrlo dobra obrana tijekom većeg dijela susreta te raznovrsnost rješenja u napadu rezultirali su kontinuiranim vodstvom domaćina tijekom cijelog susreta. Gosti rezultatski prijete domaćinu jedino u početnim minutama do rezultata 5:5 nakon čega Prelog serijom 5:0 stvara znatniju prednost te se na odmor odlazi rezultatom 16:12. U drugom dijelu Prelog nastavlja s čvrstom obranom i visokom efikasnošću u napadu te se u jednom trenutku odvaja i na 12 razlike (31:19).

Slijede brojne izmjene s obje strane kojima pada tempo utakmice u posljednjih desetak minuta za konačnih 32:24. U utakmici u kojoj je domaćin imao čak 11 različitih strijelaca (između ostalih i vratara Lončarića) te odigrao obranu na vrlo visokoj razini veći dio susreta teško je izdvajati pojedince.

Ipak najefikasniji su ponovno bili Belić , Krajner i Bogović D. U sljedećem 16. kolu ekipu Preloga čeka vrlo važno gostovanje kod pretposljednje ekipe RK Đakovo, a svaki pozitivan rezultat bio bi za ekipu Preloga zlata vrijedan u približavanju grupi klubova iz sredine ljestvice. (nh)