Zrinskice sjajnom predstavom u Sesvetama izborile četvrtzavršnicu Kupa

Iako su sa skepsom otišle na put u Sesvete, igračice trenera Gorana Mrđena vraćaju se u Čakovec uvjerljivom pobjedom 30:23 protiv Sesvete Agroproteinke i plasmanom u četvrzavršnicu Hrvatskog rukometnog kupa.

U prvom poluvremenu domaće rukometašice održavale su neriješeni rezultat i odolijevale su do pred sam kraj, kada Zrinski boljom završnicom odlazi na odmor s tri gola razlike (13:16).

U nastavku Zrinskice pojačavaju ritam i u jednom trenutku odlaze na plus sedam (17:23). Međutim, domaće rukometašice se ne predaju i uspijevaju smanjiti rezultat na dva razlike (23:25). Međutim, to je bilo sve, jer do kraja utakmice Čakovčanke nisu primile gol. S druge strane, postigle su u samoj završnici još pet golova za uvjerljivu pobjedu 23:30.

Standardno ponajbolje i najefikasnije u redovima Zrinskica bile su Ana-Maria Gavrić i Tea Grubišić s po devet golova. Lea Vukojević je postigla šest golova, Ira Resman tri, Ena Car dva i Melani Balić jedan.

Ovom uvjerljivom pobjedom u kupu odlično su najavile nastavak prvenstva, gdje narednog vikenda u Čakovcu dočekuju Umag.

Izvor i foto: klikaj.hr