5.6 C

Pobjedom protiv Umaga rukometašice Zrinskog na visokom šestom mjestu

Rukometašice Zrinskog iz Čakovca u dva puta već odgođenom susretu svladale su Umag rezultatom 28:24 (15:11).

Dobro su kroz prvo poluvrijeme igrale rukometašice Gorana Mrđena i stigle do opipljivih 13:8. Gošće su do isteka 30. minute uspjele smanjiti zaostatak i u dobrom ritmu nastaviti u drugom poluvremenu.

Loša igra Zrinskog u nastavku omogućila je Umagu da prvo sustigne rezultat na 17:16, a zatim u 44. minuti i prijeđe u vodstvo 19:18.

Zrinskice su se nakon time-outa regrupirale i u idućih osam minuta ponovo prešle u vodstvo (23:20) koje je postalo nedostižno za Umažanke. Tri minute prije kraja vodile su domaće i s +5 (26:21), no susret ipak završava s 28:24 za ekipu iz Čakovca.

Mlada reprezentativka Ena Car osim odlične igre u pobjedi Zrinskog zabila je osam pogodaka, a sedam je dodala Tea Golubić. Deset zgoditaka za Umag na svoj je konto upisala Ana Jajčević.

U sljedećem 20. kolu naredni vikend Zrinski gostuje u Koprivnici kod vjerojatno novih prvakinja Podravka Vegete.

Izvor: klikaj.hr