Čakovčani mirno i uvjerljivo protiv Rugvice, sad ih čeka Trnovec

U subotu u Rugvici je odigrano 16. kolo 2. HRL sjever između RK Rugvice i MRK Čakovca 29:42 (13:19).

Utakmica prema očekivanjima. Brzi napad Rugvice i odlična obrana stvara probleme Čakovcu u samom početku utakmice.

Nakon nekoliko odličnih obrana Marcijuša, u 15. minuti MRK Čakovec preuzima inicijativu i dovodi do mirnih šest razlike. Realizacija Čakovčana je bila napokon sigurna, a u obrani su svi zaigrali čvrsto i kvalitetno.

U drugom poluvremenu na samom početku Čakovčani povećavaju razliku i nakon 10 razlike kontroliraju utakmicu uz ulazak i realizaciju svih igrača, te mirno privode utakmicu kraju rezultatom 29:42.

U redovima MRK Čakovca falili su Matić i Škrobar radi poslovnih obveza, te Toplek i Hutinec radi ozljede. U sljedećem kolu Čakovčani dočekuju sedmo plasiranu ekipu Trnovca.