5.6 C
Utorak, 19 ožujka, 2024

Četiri zlata, četiri srebra i šest bronci Čakovečkog plivačkog kluba

U subotu, 17. lipnja, u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza, u Sisku je održano ljetno Regionalno PH Regije 4 za početnike i mlađe kadete.

Plivalo se ukupno 10 pojedinačnih disciplina u dvije kategorije za dječake i djevojčice, te štafete 4x50m mješovito, 4x50m slobodno, 4×100 slobodno i 4x100m mješovito.

Čakovečki plivački klub je predstavljalo ukupno 18 natjecatelja, 10 plivačica i 8 plivača, a to su Sven Furdi, Borna Bičak, Gašpar Bodulica, Matija Tropša, Anja Tušek, Dora Horvat, Haja Rapaić, Jana Slaviček, Marta Horvat, Vida Kolarić, Dominik Dukić, Luka Bašek, Tin Janči, Jessica Elena Novak, Lucija Trupković, Meri Furdi, Sara Puklavec i Mario Beliga.

Natjecatelji su nastupili pod vodstvom trenera Leonarda Novaka. U konkurenciji početnika i mlađih kadeta iz Regije 4, plivači Čakovečkog plivačkog kluba su ostvarili odlične rezultate. Ukupno su osvojili 12 pojedinačnih medalja, 4 zlatne, 3 srebrne i 5 brončanih, te 1 srebrnu i 1 brončanu štafetnu medalju.

Osvajači medalja u pojedinačnoj konkurenciji:

– Marta Horvat 2. mjesto u disciplinama 50 i 100m leđno

– Dominik Dukić 1. mjesto u disciplinama 400m slobodno, 100m leđno, 50m leptir, 200m mješovito i 2. mjesto na 100m slobodno

– Mario Beliga 3. mjesto u disciplinama 50, 100 i 400m slobodno, 50m leptir i 200m mješovito

Osvajači štafetnih medalja:

– Štafeta 4x100m mješovito mlađi kadeti (Ž): osvojeno 2. mjesto u sastavu Marta Horvat, Jana Slaviček, Vida Kolarić i Meri Furdi.

– Štafeta 4x100m slobodno mlađi kadeti (Ž): osvojeno 3. mjesto u sastavu Marta Horvat, Jana Slaviček, Vida Kolarić i Meri Furdi.