6.1 C

U prvom kolu 1. B NOL Mladost II Zagreb prejaka za Kaštelanke

U dvorani Doma odbojke 6. listopada 14.30 sati odigrana je utakmica 1. kola, 1. B odbojkaške lige Centar između HAOK Mladost II Zagreb i ŽOK Kaštel Pribislavec.

Počela je sezona u 1. B NOL ligi te su odbojkašice ŽOK Kaštel Pribislavec gostovale u Zagrebu kod ekipe HAOK Mladost II.

Iako rezultat susreta 3:0 za domaće igračice, na terenu prva dva seta odigrao se odličan susret.

Prvi set očekivano je bio na početku s puno grešaka, ali bolje su otvorile domaće igračice i povele s 8:6, odigravaju koncetriranije Kaštelanke i preokreću i vode 11:10. Domaće igračice poslije time-outa koriste greške Kaštelanki i povele su 23:18 i osvajaju prvi set 25:18.

Drugi set ponudio je neizvjesnost cijeli set. Poslije vodstva 10:4 za domaće, Kaštelanke borbenošću i odličnom igrom izjednačuju na 15:15 te povedu 21:19. Igračice HAOK Mladost II odličnim servisima i poenima preokreću i osvajaju set 25:23.

Treći set nije dao takvu napetost, poslije odličnog ulaska u set igračice HAOK Mladost II vode 14:4 i osvajaju treći set 25:12.

Poslije prvog kola i poraza od HAOK Mladosti, Kaštelanke se počinjupripremati za sljedeće kolo u kojem su domaćini OK Karlovac.

Ekipa ŽOK Kaštel u sastavu: Željka Obadić, Herman Ljerka, Bulović Iva, Inka Varga, Ema Frančić, Mailinda Vnuk, Mateja Posavec, Darina Novaković, Tija Budiša, Varga Mirjam

Trener: Marko Obadić