4 C

Međimurski derbi: ŽOK Kaštel Pribislavec II svladao OK Plavi

U dvorani OŠ Belica 1. prosinca u 18 sati odigrana je utakmica 8. kola, 3. nacionalne odbojkaške lige Sjever-skupina A, između ŽOK Kaštel Pribislavec II i OK Plavi.

Osmo kolo donio je međimurski derbi gdje su se sastale dvije vodeće ekipe.

Kaštelanke i igračice OK Plavi pokazale su odličnu odbojku, a puno gledalište nagradilo je njihovu borbenost gromoglasnim navijanjem.

Prvi set Kaštelanke odlično su otvorile, uz dobar servis povele su 13:4, nisu ispuštale vodstvo do kraja seta i osvojile set s 25:11. Drugi set poslije izjednačenog početka 7:7, gostujuće igračice bolje igraju te su povele 18:13 i na kraju osvajaju drugi set s 25:16.

Treći set Kaštelanke poslije izgubjenog drugog seta igraju kocetriranije, ne griješe puno i pobjeđuju s 25:11.

Početak četvrtog seta donio je izjednačeni rezultat 8:7, vode Kaštelanke, a poslije odigravaju odlično i bez većih problema osvajaju set s 25:14, pobjeđuju s 3:1.

Poslije osam kola Kaštelanke su vodeća ekipa lige s 21 bodom, imaju sedam pobjeda i jedan poraza, a u zadnjem, devetom kolu ŽOK Kaštel II dočekuje OK Totovec sljedeći vikend.

Ekipa ŽOK Kaštel II u sastavu: Pokrivač Anja, Šmitran Anja, Jelenić Azra, Kanižaj Melani, Ria Horvat, Frančić Laura, Kamenić Mirna, Tija Budiša, Rita Mesarić, Remenar Jelena, Iva Bulovic, Nika Kamenić, Doris Bel
Trener: Marko Obadić

Ekipa OK Plavi u sastavu: Goričanec Valerija, Hranilović Iva, Klara Škvorc, Novak Lana, Jezernik Manuela, Mance Ivana, Ivona Turk, Turk Anamarija, Pintarić Ana, Debelec Sara, Lorena Turk
Trener: Jurica Novak