7.2 C
Utorak, 23 travnja, 2024

Grčevita borba za svaki poen i na kraju pobjeda Kaštelanki

U dvorani OŠ Trnsko 17. ožujka u 14 sati odigrana je utakmica 2. kola 2. A odbojkaške lige Centar, mjesta od 1. do 6., između OK Dinamo II i ŽOK Kaštel Pribislavec.

Bila je teška pobjeda Kaštelanki 3:1.

Cijeli susret protekao je u grčevitoj borbi za svaki poen, a jedino u prvom setu od početka Kaštelanke vode s 12:4 i 19:11 te osvajaju set bez većih problema s 25:14.

Drugi set počeo je s puno grešaka Kaštelanki i poslije vodstva domaćih igračica 3:8, 11:22. Kaštelanke se nisu mogle vratiti te su izgubile set s 15:25.

Treći set Kaštelanke kreću od početka seta sigurnije te početno vodstvo 4:0 i 17:11 uz par grešaka na servisu i loš napad dozvoljavaju domaćim igračicama da se vrate u set i smanjuju na 21:19. Iako su zaprijetile domaće igračice nisu uspjele preokrenuti i Kaštelanke osvajaju se s 25:20.

Četvrti set Kaštelanke su povele sa 7:3, domaće igračice preokreću i na tehničkom time aut vode 8:12, vraćaju se Kaštelanke i izjednačavaju na 14:14. Par grešaka i domaće igračice imaju vodstvo 16:19 poslije time-outa koji je zatražio trener M. Obadić Kaštelanke odigraju do kraja seta ozbiljnije i osvajaju 25:22.

Teška, ali i zaslužena pobjeda Kaštelanki uz veliku pomoć svojih vjernih navijača. Nakon dva kola drugog dijela prvenstva Kaštelanke su vodeći sastav lige s 15 boda, imaju pet pobjeda uz jedan poraz, i set razlika 17:6.

Sljedeći susret ŽOK Kaštel Pribislavec gostuje u Zagrebu kod OK Medveščak.

Ekipa ŽOK Kaštel u sastavu: Dijana Šestan, Mailinda Vnuk, Tija Budiša, Željka Obadić, Matea Knezić, Ljerka Herman, Inka Varga, Ema Frančić, Iva Bulović, Darina Ivačić.
Trener: Marko Obadić