1.2 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

Pobjeda Katarine Zrinski protiv Splićanki

Naše obje ženske prvoligaške ženske ekipe sa sjevera u ovom kolu bile su domaćini, a polučile su polovični rezultat.

U Novom Selu Rok Katarina Zrinski bila je domaćin posljednje plasiranom Marjanu iz Splita i nakon vodstva gošći uspjela preokrenuti rezultat.

Iako su dominirale od početka i imale niz prigoda lopta jednostavno nije htjela ući u gostujuću mrežu. I kako to obično biva gol pada na suprotnoj strani.

Igračice Marjana koriste jednu grešku domaće obrane i dolaze u vodstvo u 50. minuti golom Andreje Šimić.

Ipak veće htijenje i kvaliteta domaćih igračica dolazi do izražaja i one preokreću rezultat u svega dvije minute. Prvo u 68.minuti na 1:1 zabija Iva Kušteljega, a pobjedu 2:1 Katarini Zrinskoj minutu kasnije donosi Dijana Bakač.

Zbog drugog žutog kartona u 73. minuti isključena je igračica Katarine Zrinski Melanija Kovačić, ali njezine suigračice uspjele su sačuvati vodstvo i vrijednu pobjedu.

Nakon 7. kola, Katarina Zrinski skupila je 9 bodova i nalazi se na diobi petog mjesta.

U sljedećem kolu idu na teško gostovanje trećoj ekipi lige, zagrebačkom Agramu.

Drugi naš predstavnik Trnava teško je nastradala od višestrukih prvakinja ekipe Osijeka.

S čak 24:0 poražena je Trnava i nakon 7. kola još uvijek je bez bodova.

Ipak treba pohvaliti igračice iz Goričana koje su dostojanstveno odigrale utakmicu do kraja i stoički podnijele poraz u neravnopravnoj borbi.

Uz poznate probleme i s malim brojem igračica cilj Trnave je da završe ovu polusezonu, osvoje pokoji bod, a onda u pauzi da se pojačaju i u proljetnom dijelu s novom ekipom osiguraju opstanak.

U sljedećem kolu u derbiju začelja gostuju u Splitu kod Marjana i očekuju prve bodove. Sretno im bilo.

Izvor: klikaj.hr