16.7 C

Nema više neporaženih u ligi: Pušćine iznenadile Polet, Jalžabet Nedelišće

U preostale nedjeljne četiri utakmice 9. kola 4. HNL Čakovec-Varaždin u dvije smo vidjeli poraze favorita – Nedelišća i Poleta.

Pušćine su na domaćem terenu nanijele prvi poraz lideru Poletu pred 200 gledatelja. Bolju igru u prvom dijelu okrunili su u 36. minuti kada zgoditak za vodstvo domaćina postiže Kocijan i s tim rezultatom se odlazi na odmor. U drugom dijelu Polet pokušava poravnati, ali u 59. minuti Punčec povećava vodstvo Pušćina na 2:0.

Do kraja utakmice Polet je uspio samo smanjiti poraz golom Medveda na 2:1 golom iz kaznenog udarca u 65. minuti. Zaslužena pobjeda Pušćina kojom su prepustile zadnje mjesto Novom Marofu, a na vrhu se sada zgusnulo tako da prvi Polet ima 20 bodova, a peti Rudar samo dva manje.

Još jedan favorit doživio je poraz u ovom kolu. Nedelišće je izgubilo u gostima od Jalžabeta minimalnim rezultatom. Imali su terensku inicijativu, bili bolji, dobrano se ispromašivali, a Brlenić je zapucao jedanaesterac u 75. minuti, odnosno domaći vratar Špicer pročitao je njegovu namjeru. Domaćoj ekipi pobjedu je donio Nikola Pomper u 66. minuti.

Sloga se iz Gojanca vraća s pobjedom, iako je od 39. minute igrala bez isključenog Bajusa.

U prvom poluvremenu u ravnopravnoj utakmici gosti su bili spretniji i golom Bakse u 10. minuti dolaze u vodstvo. Jedna nespretnost domaćeg igrača Darija Horvata kumovala je autogolom povećanju vodstva Sloge na 0:2. U drugom dijelu s igračem manje Čakovčani se uglavnom brane, a Plitvica iz bezbroj prilika koristi tek jednu kada u 81. minuti Buhin postavlja konačni rezultat 1:2.

Međimurec koji igra toplo-hladno konačno je uspio spojiti dvije pobjede.

U prošlom kolu pobijedili su u gostima Slogu, a u ovom u jednoj neizvjesnoj utakmici do samog kraja goste iz Novog Marofa s 3:2. Utakmicu su bolje otvorili gosti golom Halilovića već u 3. minuti. Međimurec se brzo vraća golom Piškora u 8. minuti, a preokret donosi Darijan Treska golom u 30. minuti za vodstvo domaćina 2:1.

Treba spomenuti da u prvom poluvremenu Međimurec nije iskoristio jedanaesterac, a u 42. minuti Kregar dobiva drugi žuti, isključujući crveni karton. U drugom dijelu pritisak Novog Marofa koji ima igrača više rezultirao je u 58. minuti kada poravnava Spajić.

Do kraja utakmice i jedni i drugi traže pobjedu, a na kraju su spretniji i sretniji domaćini  koji pobjeđuju golom japanskog internacionalca Tomokija u 82. minuti za konačnih 3:2.

4. HNL Čakovec-Varaždin, 9.kolo:
Mladost Komet-Dinamo 2:1, Rudar-Zelengaj 1:0, Sloboda-Bednja 0:1, Podravina-Zelengaj 1:3, Pušćine-Polet 2:1, Međimurec-Novi Marof 3:2, Jalžabet-Nedelišće 1:0, Plitvica-Sloga 1:2.