Maca Maradona s 57 godina srušila Trnavu, poraz upisala i Katarina Zrinski

Igračice Trnave iz Goričana i nakon 4. kola Prve HNL za žene još uvijek su bez boda i sa splitskim Marjanom drže zadnju poziciju.

U nedjelju su izgubile 2:1 u Pregradi od istoimenog domaćina, a osim poraza zbog ozljeda koljena i stopala u bolnici su završile Perica Cicielj i Andrea Godinić.

Pošto su na utakmicu došle sa samo 11 igračica, nakon ozljeda punih 40 minuta igrale su s devet igračica i na kraju izvukle minimalni poraz.

Pokopala ih je najstarija igračica lige Marija Matuzić (57 godina) poznatija kao Maca Maradona koja je postigla oba gola.

Prvi je zabila već u 8. minuti iz kaznenog udarca, a drugi deset minuta kasnije.

Leona Požgaj samo je ublažila poraz u 73. minuti na konačnih 2:1.

Na klupi ponovo nije bilo trenera Mladena Vlaha, već je ekipu vodila Iva Horvat.

Zbog nastupa reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo slijedi pauza od dva tjedna koja će dobro doći ekipi Trnave da konsolidira redove.

Katarina Zrinski vraća se iz dalekog Metkovića s četiri gola u mreži.
U prvom poluvremenu, iako su već u 9. minuti primile gol, dobro su parirale domaćoj Neretvi.

Nakon ozljede Dijane Bakač početkom drugog dijela zamijenila ju je jedina pričuva na klupi mlada Kaja Petrinović. Kada su u 48. minuti primile drugi gol sve je bilo riješeno. Do kraja domaće igračice postižu još dva pogotka za konačnih 4:0.
Ipak, za razliku od Trnave, Katarina Zrinski ima na svom kontu šest bodova i nalazi se na dobrom četvrtom mjestu.

Sljedeće kolo igra se za 14 dana zbog reprezentativne stanke kada su obje ekipe domaćini. Katarina Zrinski dočekuje favorizirani Split, a Trnava Neretvu iz Metkovića.

Izvor i foto: klikaj.hr