11.7 C

Kup Međimurja: Pobjeda Rudara i remi Mladosti i Međimurja

U srijedu, 18. travnja, odigrane su prve polufinalne utakmice kupa Nogometnog saveza Međimurja.

Nogometaši Rudara boljom igrom nanijeli su prvi službeni poraz ekipi Nedelišća ove godine.

U vodstvo su došli u 20. minuti drugog dijela kada se Filip Novak s oko 25 metara odlučuje na udarac i pogađa za 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije domaćin vodi 2:0, ovoga puta s par metara manje udaljenosti Risonjić povećava vodstvo Rudara. Nedelišće ipak uspijeva smanjiti golom Slunjskog iz kaznenog udarca na 2:1.

S postignutim golom u gostima šanse za prolaz su veće što će trebati potvrditi u uzvratu 25. travnja u Nedelišću.

U drugom paru polufinala u Prelogu je Mladost Komet dočekala momčad Međimurja u kojoj u opreznoj igri poluvrijeme završava bez golova. U 47. minuti šok za Međimurje kada sudac Đurđek zbog drugog žutog kartona isključuje gostujućeg igrača Ptičeka.

Ovim isključenjem Međimurje više žali zbog nadolazećeg prvenstvenog derbija zbog čega Ptiček neće moći igrati protiv Bedema. Domaćin u vodstvo dolazi u 58. minuti kada se nakon kornera najbolje snalazi Mislav Sraka i iz blizine posprema loptu u mrežu.

Gosti iz Čakovca izjednačuju u 70. minuti dalekometnim golom Munivrane. Uzvrat u Čakovcu igra se 9. svibnja.

Izvor: klikaj.hr