Domašinčani uzeli bod protiv branitelja naslova, Nedelišće ostalo usamljeno u vrhu

Nakon pet odigranih kola Nedelišće je jedino stopostotno, a bez poraza ih slijede Polet i Podravina s 13, a Dinamo i Rudar s 11 bodova.

U dva nedjeljna međimurska derbija istovjetni neriješeni rezultat, utakmice su završile 1:1.

U Domašincu je Dinamo na teškom, raskvašenom terenu uspio Poletu uzeti bod. Polet koji je cijelu utakmicu dominirao, imao je nekoliko prilika koje je teže promašiti nego pogoditi. Ipak, u drugom poluvremenu iz jedne od šansi najbolji gostujući strijelac Tomislav Medved dovodi svoju ekipu u vodstvo u 59. minuti. Polet ne uspijeva zabiti i drugi gol i potvrditi pobjedu i Dinamo uzima ponuđeno kada njihov najbolji strijelac Stjepan Krznar u 78. minuti poravnava na 1:1 na zadovoljstvo preko 300 gledatelja. U posljednjoj minuti Medved ne pogađa iz još jedne čiste prilike i utakmica završava 1:1.

U drugom međimurskom derbiju pred 250 gledatelja Međimurec se nije uspio revanširati Rudaru za nedavni poraz u kupu. Na teškom terenu u otvorenoj utakmici Rudar je prvi došao u vodstvo golom Novaka u 32. minuti. U drugom dijelu Međimurec baca sve karte u napad i uspijeva izjednačiti na 1:1 golom Treske u 67. minuti.

Plitvica iz Gojanca došla je do prvih bodova pobjedom nad Slobodom 2:0. Na teškom, vodom natopljenom terenu vodila se borbena, ali korektna utakmica u kojoj je domaćin iskoristio svoje prilike pred kraj susreta, a gost svoje nije. U 74. minuti Tkalčec zabija za 1:0, a pobjedu 2:0 Plitvici donosi Tomašić u 82. minuti.

U Jalžabetu pobjeda domaćina protiv Sloge minimalnim rezultatom 1:0 golom Hanca iz 22. minute. Nervozni gosti iz Čakovca ostali su u 77. minuti bez dvojice igrača zbog isključenja. Gyofi je isključen zbog napucavanja lopte i vrijeđanje glavnog suca, a Obadić zbog psovanja delegata.

U Pušćinama poraz domaćina 2:3 od gostiju iz Novog Marofa. Iako su Pušćine povele u 18. minuti golom Ribića, igrači trenera Kanešića preokreću rezultat u prvom poluvremenu u razmaku od tri minute. U 27.minuti prvo poravnava Šinjori, a tri minute kasnije golom Sakača gosti vode 1:2. U 45. minuti domaćin ostaje bez vratara Kolara koji biva isključen zbog prekršaja na protivničkom igraču u izglednoj situaciji. Oslabljeni domaćin se ne predaje i u 54. minuti golom Bosilja uspijeva izjednačiti. Ipak, bodovi odlaze u Novi Marof, a veselje gostima u 87. minuti donosi Sabolić golom za 2:3.

ČETVRTA HNL ČAKOVEC – VARAŽDIN, 5. KOLO:Nedelišće – Nedeljanec 2:0, Mladost Komet – Bednja 3:2, Podravina – Zelengaj 4:1, Dinamo – Polet 1:1, Pušćine – Novi Marof 2:3, Jalžabet – Sloga 1:0, Međimurec – Rudar 1:1, Plitvica – Sloboda 2:0.

Izvor: klikaj.hr

1. Nedelišće 5 5 0 0 12:4 15
2. Polet (SMNM) 5 4 1 0 15:5 13
3. Podravina 5 4 1 0 9:2 13
4. Dinamo (D) 5 3 2 0 10:5 11
5. Rudar 5 3 2 0 6:2 11
6. Sloga (Č) 5 2 1 2 4:4 7
7. Jalžabet 5 2 1 2 3:5 7