7 C

Dinamo iz Domašinca odmah uz bok najboljima, Polet i dalje predvodi društvo

Nakon odigrana tri kola Četvrte HNL četiri ekipe imaju maksimalan broj bodova, favoriti za naslov Polet, Nedelišće i Podravina i ugodno iznenađenje uvodnog dijela prvenstva Rudar iz Murskog Središća.

Na pet nedjeljnih utakmica postignuto je osamnaest golova, a od toga čak sedam vidjeli su gledatelji na utakmici u Dunjkovcu-Pretetincu. Igrači trenera Željka Orehovca nanijeli su težak 7:0 poraz Plitvici iz Gojanca.

U utakmici u kojoj je igrala samo domaća ekipa po dva gola za Međimurec postigli su Treska i Hrustek, a po jednom u strijelce su se upisali Kregar, Deglin i Yokoyama. Kako su i najavili prije početka prvenstva, polako se ekipiraju, vraćaju se ozlijeđeni igrači i vjeruju da će unatoč uvodna dva poraza doći u sam vrh, iako im je ovo tek prva pobjeda.

Možda i veće iznenađenje od Rudara u prva tri kola priredio je novajlija u ligi Dinamo iz Domašinca koji ima uz neriješeni rezultat i dvije pobjede i odmah je uz bok vodećim momčadima.

Imaju dobrog, mladog, energičnog trenera koji polako stvara respektabilnu ekipu za ovu ligu. U utakmici protiv Novog Marofa dominirali su tijekom cijelog susreta. U prvom dijelu promašili su tri zicera i na odmor se otišlo bez golova. U drugom dijelu i dalje pritišću na gol gostiju i bilo je samo pitanje vremena kada će poentirati. To se i desilo, prvo u 75. minuti kada je za 1:0 zabio Marković, a pobjedu u 81. minuti potvrđuje Dinamov najbolji strijelac Krznar, kojemu je ovo već četvrti gol.

Pušćine koje su u proteklom tjednu ostale bez trenera Dejana Cara ugostile su Bednju iz Beletinca i upisale pobjedom 2:0 prve bodove. U ovoj, kao i u prethodnoj utakmici, golovi su pali u samoj završnici susreta. Bednja je u ova tri kola imala pozitivan rezultat do pred kraj utakmice, a onda prima golove i ostaje bez bodova i na tome će trener Saša Paska morati poraditi. S dva gola u 69. i 90. minuti Kolar je donio svojoj ekipi tri boda.

Polet iz Svetog Martina na Muri sigurno korača i grabi prema novom naslovu. Iz Nedeljanca odnose sva tri boda hat-trickom Tomislava Medveda, inače rođenog Nedeljančana. Već u prvoj minuti Medved dovodi Polet u vodstvo i tim rezultatom odlazi se na odmor. Ono što Nedeljanec nije uspio u prvom dijelu, napravio je u drugom kada se golom Matučeca u 62. minuti vraća u igru, ali samo nakratko. Pet minuta kasnije Medved postiže svoj drugi gol i ponovo Polet vodi. U 73. minuti Vinko zabija za 1:3, da bi Medved postigao hat-trick u 76. minuti za 1:4. To je Medvedu bio ukupno već šesti gol. Domaći samo uspijevaju smanjiti na 2:4 golom Kišića u 80. minuti.

U Jalžabetu u lokalnom derbiju domaćini su dočekali Zelengaj i u jednoj čvrstoj ravnopravnoj igri došli do prve pobjede. U prvom poluvremenu nešto više od igre imali su gosti iz Kučana Donjeg, da bi se u drugom dijelu promijenio odnos snaga u korist domaće ekipe. Ono što nisu uspjeli iz igre, domaćini su postigli iz slobodnog udarca kada je mladi Karlo Marić preciznim udarcem preko zida pogodio mrežu gostujućeg vratara Redea za pobjedu 1:0.

Izvor: klikaj.hr

ČETVRTVA HNL ČAKOVEC – VARAŽDIN, 3. KOLO:
Subota, 2. rujna: Nedelišće – Sloga 2:0, Mladost Komet – Rudar 0:1, Podravina – Sloboda 1:0.
Nedjelja, 3. rujna: Nedeljanec – Polet 2:4, Dinamo – Novi Marof 2:0, Pušćine – Bednja 2:0, Jalžabet – Zelengaj 1:0, Međimurec – Plitvica 7:0.
1. Polet (SMNM) 3 3 0 0 9:3 9
2. Nedelišće 3 3 0 0 9:4 9
3. Podravina 3 3 0 0 5:1 9
4. Rudar 3 3 0 0 5:1 9
5. Dinamo (D) 3 2 1 0 7:4 7
6. Sloboda (S) 3 1 1 1 3:3 4
7. Jalžabet 3 1 1 1 2:3 4
8. Sloga (Č) 3 1 1 1 2:3 4