6.9 C

Nino Baša brončani u Ostravi na Czech Openu 2017.

U češkoj Ostravi održan je zanimljiv međunarodni stolnoteniski turnir za osobe s invaliditetom Czech open 2017., na kojem je nastupilo 180 stolnotenisačica i stolnotenisača iz 26 zemalja.

Među sedmero hrvatskih predstavnika (četiri stolnotenisača i tri stolnotenisačice) na turniru je sudjelovao i mladi stolnotenisač iz Ivanovca Nino Baša. Nino je ovoga puta nažalost u pojedinačnoj konkurenciji ostao bez medalje, ali se zato kući vraća s broncom koju je osvojio u paru s Austrijancem Patrickom Cahom.  Nino i Patrick osvojili su treće mjesto izgubivši u polufinalu od  Poljaka Mariusza Czerwinka  i Amerikanca Jensona Van Emburgha s rezultatom 2:1

.

Dok je za mnoge turnir u Ostravi bio posljednja provjera pred europsko prvenstvo koje će se krajem rujna održati u Laškom, sljedeći turnir na kojem će nastupiti Nino Baša je onaj u Italiji u Genovi, gdje će se u listopadu ove godine održati Igre mladih.
Spomenimo i to kako su hrvatski stolnotenisači osvojili ukupno četiri zlata, srebrno i šest brončanih odličja.