FOTO: Mlađi kadeti Međimurja i mađarska ekipa ZTE u konkurenciji U13 pobjednici Nove 2019. u Čakovcu

Turnir Nova 2019.
Najbolje tri ekipe turnira Nova 2019. u konkurenciji dječaka

Svečanom podjela pehara i medalja u nedjelju navečer završeno je 22. izdanje turnira Nova 2019. u organizaciji Košarkaškog kluba Međimurje Čakovec na kojem je nastupilo više od 250 mladih košarkaša iz četiri države: Mađarske, Slovenije, Austrije i Hrvatske.

250 mladih košarkaša igra u Čakovcu turnira Nova 2019

Pobjednici turnira koji se igra u u dvije konkurencije: mlađi kadeti U15 i dječaci U13 su ekipe KK Međimurje Čakovec (U15) i mađarskog prvoligaša ZTE Zalaegerszeg (13). Obje ekipe su dominirale turnirom.

Turnir Nova 2019.
Mlađi kadeti Međimurja slavili su pobjedu u svojoj konkurenciji turnira Nova 2019.

Međimurje je u konkurenciji mlađih kadeta odličnim igrama cijele ekipe i potezima najboljeg i najefikasnijeg igrača cijelog turnira Ivana Čajića uvjerljivo stiglo do naslova pobjednika. U finalu su savladali uvjerljivo mariborski Sani Bečirović.

Turnir Nova 2019.
Ivano Čajić najbolji je igrač i strijelac ovogodišnjeg izdanja turnira Nova u konkurenciji mlađih kadeta

Mađarski ZTE pak je dominirao u konkurenciji dječaka zahvaljujući tri igrača kojima po konstituciji i visini zapravo više nisu klinici (uz najvišeg igrača turnira koji je s 12 godina već dosegnuo 195 cm!?) i fizički im nije mogla parirati velika većina ostalih igrača na turniru. Stvarali su ogromnu prevagu, pa tako i u samom finalu s domaćom ekipom Međimurja. Dječaci domaćina prije toga također su uvjerljivo ušli u samu završnicu turnira, ali u finalu nisu mogli visinom i snagom parirati mađarskoj trojci. Na kraju je ZTE slavio pobjedu 57:28.

Turnir Nova 2019.
Dječaci domaćina Međimurja stigli su do 2. mjesta u svojoj konkurenciji
Turnir Nova 2019.
Mađarska ekipa ZTE slavila je u konkurenciji dječaka

Najboljim igračem turnira u toj konkurenciji proglašen je Barnabas Toth iz ZTE, dok je najviše koševa postigao Ante Mustač iz ABC Zadar.

Turnir Nova 2019.
Najbolji igrač u konkurenciji dječaka dolazi iz ekipe ZTE

Pehare i medalje dijelio je zamjenik gradonačelnika Čakovca Mario Medved u pratnji Jurice Horvat predsjednika KK Međimurje i Gradskog vijeća Grada Čakovca.

Dvodnevni turnir na visokom nivou organizirao je KK Međimurje na čelu sa Stjepanom Štefom Novakom, a jedino ostaje žal što se nije do kraja odigrala utakmica za 3. mjesto između slovenskog Sani Bečirovića i ludbreškog Grafičara zbog nesporazuma između trenera Sanija i jednog suca, zbog čega na kraju djeca ispaštala djeca što nije bilo potrebno.

Turnir Nova 2019.
Stjepan Štef Novak sa svojim pomoćnikom, organizacijskim timom i roditeljima potrudio se da u Čakovec opet dođu mlade košarkaške nade iz četiri države i da turnir bude na visokom nivou

REZULTATI dječaci (2006. i mlađi)

SUBOTA

8:30 MEĐIMURJE I – ABC 54 :30
9:45 ABC – SANI BEČIROVIĆ 26:62
11:00 MEĐIMURJE I – BLF 69:26
12:30 SANI BEČIROVIĆ – BLF 51:32
13:45 ZTE – MEĐIMURJE II 79:10
15:00 GRAFIČAR – UBSC 50:30
16:15 MEĐIMURJE II – UBSC 13:66
17:30 GRAFIČAR – ZTE 24:64
18:45 ZTE – UBSC 61:28

NEDJELJA

8:30 ABC – BLF 40:49
9:45 MEĐIMURJE II- GRAFIČAR 11:46
11:00 MEĐIMURJE I – SANI BEČIROVIĆ 47:33

POREDAK 7. i 8. mjesto MEĐIMURJE II – ABC 13:66
POREDAK 5. i 6. mjesto UBSC – BLF 57:31
POREDAK 3. i 4. mjesto GRAFIČAR – SANI BEČIROVIĆ 9:7 (prekid)
POREDAK 1. i 2. mjesto MEĐIMURJE I –ZTE 28:57

KONAČNI POREDAK

U13

  1. ZTE Zalaegerszeg
  2. Međimurje Čakovec
  3. Grafičar Ludbreg
  4. Sani Bečirović Maribor
  5. UBSC Graz
  6. BLF Budimpešta
  7. ABC Zadar
  8. Međimurje II Čakovec

REZULTATI mlađi kadeti (2004.)

SUBOTA

8:30 MEĐIMURJE I – ČAKOVEC 70 :30
9:45 UBSC – DUBRAVA 33:48
11:00 DUBRAVA – MEĐIMURJE I 40:56
12:30 ČAKOVEC – UBSC 41:62
13:45 ZTE – ABC 52:42
15:00 MEĐIMURJE II – SANI BEČIROVIĆ13:53
16:15 ZTE – SANI BEČIROVIĆ 40:41
17:30 ZTE – MEĐIMURJE II 62:45
18:45 ABC – SANI BEČIROVIĆ 49:51* (45:45)

NEDJELJA

8:30 MEĐIMURJE II – ABC 31:66
9:45 ČAKOVEC- DUBRAVA 51 :75
11:00 MEĐIMURJE I – UBSC 45:24

POREDAK 7. i 8. mjesto MEĐIMURJE II – ČAKOVEC 36:69
POREDAK 5. i 6. mjesto ABC – UBSC 32:40
POREDAK 3. i 4. mjesto ZTE – DUBRAVA 26:39
POREDAK 1. i 2. mjesto MEĐIMURJE I – SANI BEČIROVIĆ 61:39

KONAČNI POREDAK U15

  1. Međimurje Čakovec
  2. Sani Bečirović Maribor
  3. Dubrava Zagreb
  4. ZTE Zalaegerszeg
  5. UBSC Graz
  6. ABC Zadar
  7. Čakovec
  8. Međimurje II Čakovec

 

Ostavi komentar