4 C

Karatistima Globusa tri medalje u Trbovlju i sedam u Varaždinu

U subotu, 8. prosinca, u Trbovlju u Sloveniji održan je vrlokvalitetan međunarodni karate turnir.

U jakoj konkurenciji na 46. Trbovlje Openu nastupilo je preko 700 natjecatelja iz 63 kluba i čak 10 država. U prilog kvaliteti turnira svjedoči podatak da su na turniru nastupile i državnere prezentacije Ukrajine i Slovenije.

Na turniru je odlično nastupio i dio ekipe Globusa izČakovca  osvojivši ukupno 3 medalje, od čega 1 zlato i 2 brončane medalje.

Medalje za Karate klub Globus su osvojili:

1.mjesto i zlatnu medalju osvojila je: Aida Trstenjak – ml.kadetkinje -45kg

3.mjesto i brončanu medalju osvojili su:Aida Trstenjak – deklice -40kg i Nikola Topličanec – ml.kadeti -40kg

Nastupio je još i Timo Vlahek koji je unatoč dobrom nastupu ostao bez medalje.

Natjecatelje je na turniru vodio trener Mladen Vizinger.

Drugi dio ekipe nastupio je u Varaždinu na 4. međunarodnom Shito Ryu kupu gdje je nastupilo 261 natjecatelja iz 27 klubova i 3 države (Hrvatska, Austrija, Slovenija). Karatisti Globusa osvojili su 7 medalja, od čega 2 zlata, 3 srebrai 2 bronce.

Ekipa se sastojala uglavnom od početnika koji su na ovom turniru skupili dragocjena iskustva, a odličnima nastupima dobili su potvrdu da se marljiv i ustrajan rad na treningu isplati, te u budućnosti svi možemo očekivati još medalja i odličnih nastupa.

1.mjesto i zlatnu medalju osvojili su:  Sabol Mia – cicibanke kate, Filip Kovačić – učenici -46kg

2.mjesto i srebrnu medalju osvojili su: David Kovačić – ml.učenici kate, Neja Smontara – kadetkinje kate, David Kovačić – ml.učenici -26kg

3.mjesto i brončanu medalju osvojili su: Tea Vurušić – cicibanke kate, SvenKraus – ml.kadeti kate

Nastupili su još Dorijan Rubin, Oršoš David i Kocijan Karlo koji su nažalost ostali bez medalja.

Natjecatelje je na turniru vodio trener DejanSlukić, a sudio je Berislav Maksimović.