6.1 C

Karatistima Globusa 10 medalji sa Zagreb karate cupa

U subotu, 9. rujna, u Zagrebu u dvorani „Kutija Šibica“ održan je šesti po redu Zagreb karate kup na kojem su nastupila 733 natjecatelja iz 87 klubova i 11 država (Belgija, Danska, Finska, Hrvatska, Slovačka, Mađarska, Bosna i Hercegovina, Srbija, Njemačka, Slovenija, Austrija).

Na izuzetno jakom turniru Globusovci su osvojili čak 10 medalja, od čega pet zlata, četiri srebra i jednu brončanu medalju, što je odličan rezultat za početak sezone.

Globusovci su nakon jakog prošlotjednog domaćeg turnira Međimurje Open opet pokazali dobru formu i na gostujućem turniru u odličnoj organizaciji Zagrebačkog karate saveza te su osvojili 2. mjesto u poretku klubova, odmah iza reprezentacije Slovačke.

Medalje za KK Globus su osvojili:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Laura Strahija – ml.učenice -32kg, Nikola Topličanec – učenici -34kg, Sven Strahija – učenici -46kg, Kristian Topličanec – ml.kadeti -48kg, Josip Slukić – ml.kadeti -52kg

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Aida Trstenjak – ml.učenice -28g, Emily Beti – učenice -44kg, Nika Žerjav – ml.kadetkinje -40kg, Ana Filipović – ml.kadetkinje +55kg,

3. mjesto i brončanu medalju osvojila je: Elena Kečkeš – juniorke -53kg

1. mjesto osvojila je Sara Novak (ml.kadetkinje -40kg)

Nastupili su još Ema Marčec, Luka Sokač i Lovro Farkaš ali ovaj puta nisu imali sportske sreće.

Natjecatelje su vodili treneri Dejan Slukić i Mladen Vizinger, a sudio je Tomislav Magdalenić.