8 C

Karatisti Međimurja donijeli medalje iz Đurđevca i Konjščine

Prvog vikenda u svibnju Karate klub Međimurje je nastupio na više natjecanja.

ĐURĐEVAC OPEN

Nastupilo je preko 600 natjecatelja iz osam država, a za KK Međimurje nastupili su Mihael Sirc, Josip Francki Novak, Hrvoje Patafta, Lucija Lesjak i Alen Zagorec.

Mihael Sirc se vratio na sportske terene iako s ozljedom prepone uspio je doći do bronce, s tri pobjede u uzrastu mlađih kadeta +57 kg.

Josip Francki Novak je bio iznenađenje turnira te također nakon kratkog izbivanja sa sportski terena vratio se u natjecateljski dio i odmah osvojio broncu u uzrastu kadeta do 70 kg.

Lucija Lesjak nastupala je u dvije kategorije i to u uzrastu juniorki i seniorki borbe open kategorije. U juniorkama je nakon dvije pobjede i jednog poraza osvojila broncu dok je u seniorskom uzrastu s tri dobivena meča osvojila zlato.
Malo manje sreće ovaj put imali su Hrvoje Patafta i Alen Zagorec koji su izgubili za brončana odličja.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA-KONJŠČINA

Pregršt medalja osvojili su Međimurci na dva kolu Međužupanijske lige koje se odvijalo u Konjščini na kojem je nastupilo Noa Molnar te osvojio zlato u kategoriji cicibani kate, te srebro u borbama cicibana +26 kg.

Ostali uspjesi su:
– Marko Bungić bronca kate ml.učenici i bronca borbe ml.učenici -34kg
– Raina Špoljarić srebro ml.učenice kate, srebro ml.učenice borbe +36kg
– Filip Zadravec srebro učenici kate, srebro učenici borbe -40kg
– Marko Lepoglavec bronca ml.učenici -34kg, Hrvoje Patafta bronca ml.kadeti -36kg
– Alen Zagorec zlato ml.kadeti +57kg
– Luka Salihović zlato ml.kadeti -52kg.
Ovaj put malo manje sportske sreće imao je Vedran Štefulj koji je izgubio meč za broncu.

KK Međimurje, Konjščina

OTVORENJE PODRUŽNICE U TURČIŠČU

Karate klub Međimurje otvorio je podružnicu kluba u Turčišću koji vodi iskusni karateka i licencirani trener Kristijan Lesjak. Podružnica broji preko deset članova te time karate postaje ozbiljan sport u tom kraju.

Treninzi se odvijaju utorkom i petkom od 18-19h u društvenom domu u Turčišću.

– Ovim putem prvenstveno se zahvaljujemo načelniku općine Domašinec gosp. Dragutinu Lisjaku te svim roditeljima, a posebno obitelji Mezga i Bister na pomoći oko nabavke prvih strunjača. Svi zainteresirani mogu se javiti osobno na trening ili gosp Kristijanu na 095 3628 009 – poziv je iz KK Međimurje.