13.3 C

Banja Luka: Globusovcima osam zlata i pehar za najbolji klub!

U subotu i nedjelju, 04. i 05. studenog, je u odličnoj organizaciji Karate kluba Energija održan 5. Grawe Energija kup u karateu u Banja Luki.

Prvog dana natjecanja nastupilo je 660 natjecatelja iz osam država u mlađim uzrastima (do 14 godina), a među njima i karatisti Globusa koji su nastupili s 13 natjecatelja (od kojih su neki odradili i u starijim godištima) te postigli odličan rezultat osvojivši osam zlatnih, četiri srebrne i pet brončanih medalji.

Tim rezultatom osvojili su prvo mjesto u poretku klubova i pehar za najbolji klub u mlađim uzrastima.

Medalje za Karate klub Globus su osvojili:

1.mjesto i zlatnu medalju su osvojili: Aida Trstenjak (Ml.učenice -28kg), Laura Strahija (Ml.učenice -32kg i Djevojčice 10 godina -30kg), Ema Marčec (Djevojčice 12 godina -35kg i Djevojčice 13 godina -39kg), Sara Novak (Djevojčice 13 godina -44kg), Sven Strahija (Dječaci 10 godina -45kg i Dječaci 11 godina -45kg)

2.mjesto i srebrnu medalju su osvojili: Aida Trstenjak (Djevojčice 10 godina -30kg), Emily Beti (Djevojčice 12 godina -45kg), Ana Filipović (Djevojčice 13 godina +54kg), Nikola Topličanec (Dječaci 13 godina -40kg)

3.mjesto i brončanu medalju su osvojili: Emily Beti (Djevojčice 11 godina -44kg), Tea Lena Špoljarić (Djevojčice 12 godina -45kg), Lovro Farkaš (Dječaci 12 godina -52kg), Luka Sokač (dječaci 12 godina +52kg), Kristian Topličanec (Dječaci 13 godina -50kg)

Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.