Jedna od najstarijih trkačkih liga u Hrvatskoj i liga koja već 24. sezonu okuplja trkače sjeverozapadne Hrvatske jest Kros-liga “Drava”, koja se održava u Varaždinu uz Dravski kanal, sa startom i ciljom kod kupališnog mosta. Na toj Ligi, koja u programu ima dvije staze, dulju na 5,6 km i kraću na 2 km, a održava se četvrtkom u 20 kola u proljetnom i jesenskom dijelu sezone, od samog početka sudjeluju i trkači iz Međimurja koji su u proteklim godinama nerijetko bili uspješni i osvajali odličja za visoke plasmane u ukupnom poretku. Tako je bilo i u 2016. godini, koja će ostati zapamćena po pobjedi članova AK-a Međimurje Čakovec u glavnoj utrci na 5,6 km i u muškoj i ženskoj konkurenciji! Naime, u 18 nastupa od 20 kola, koja su održana u 2016. godini, najviše bodova za ukupnu pobjedu sakupili su Čakovčanci i članovi AK-a Međimurje Višnja Čonkaš i Robert Miller. Višnja je u zanimljivom nadmetanju nadjačala Varaždinke Sanju Hrašćanec i Jasenku Martinez, dok je Robert u izjednačenoj konkurenciji bio bolji od Ivice Plantaka iz Ivanca i Antonia Jerešića iz Ludbrega.

Osim dodjele pehara najboljima u ukupnom poretku, organizator lige, TK Marathon 95 iz Varaždina, medaljama je nagradio i troje prvoplasiraih po kategorijama. I tu su članovi AK-a Međimurje bili uspješni, a osim spomenutih Višnje Čonkaš i Roberta Millera, koji su primili odličja i za poredak u kategoriji seniorki, odnosno veterana iznad 40 godina, osvojili još tri prva mjesta. U utrci na 2 km u kategoriji veterana iznad 40 godina najbolji je bio Damir Šarić, iznad 50 godina zlato je kući ponio Danijel Štefičar, dok je u kategoriji iznad 60 godina najbolji bio Branko Muha. Na 2 km na 3. mjesto plasirao se Franjo Dujić u kategoriji iznad 40 godina, a Stjepan Bernat bio je 2. u najstarijoj kategoriji, onoj iznad 70 godina. Nadalje, u utrci na 2 km plasman na 2. mjesto u kategoriji seniorki ostvarila je Ingrid Štefičar, dok je na 5,6 km medalju za 2. mjesto osvojio Dragan Nedelkovski, koji je nastupao u kategoriji iznad 60 godina. Osim članova AK-a Međimurje, u Kros-ligu uključeni su i individualci s područja Međimurja, a plasmane na jedno od tri prva mjesta ostvarili su Jasminka Podvez, najbolja u utrci na 2 km za veteranke iznad 50 godina, Zlatko Sir iz Čakovca koji je bio drugi na 2 km u kategoriji iznad 60 godina, Roko Škvorc iz Svetog Križa koji je nastupao na 2 km u kategoriji kadeta, te Anđelko Horvat iz Pretetinca koji je na 5,6 km osvojio 3. mjesto u kategoriji seniora.