Četiri medalje za atletičare Međimurja u Beču

Lovro Žbulj
Lovro Žbulj

Članovi AK Međimurje sudjelovali su 11. veljače na dvoranskom atletskom mitingu „Vienna Indoor Gala“ u Beču, koji se svake godine početkom veljače održava u organizaciji Atletskog kluba ASVO u Ferry Dusika dvorani.

Miting je međunarodnog karaktera a na njemu su uz domaćine Austrijance sudjelovali i natjecatelji iz još petnaestak europskih zemalja.

Ana Dobša
Ana Dobša

Za članove AK Međimurje ovaj je miting prilika za provjeru forme u zimskim mjesecima, ali i stjecanje iskustva u natjecanju s atletičarima iz drugih zemalja.

Tako su u jakoj konkurenciji osvojena četiri odličja a najuspješniji su bili Leon Babić koji je u kategoriji juniora u utrci na 60 m prepone osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju, srebrnim odličjem okitio se Lovro Žbulj u utrci juniora na 800 m dok je u istoj disciplini u kategoriji juniorki treće mjesto i brončanu medalju osvojila Ana Dobša.

Ivana Zeljko

Četvrto odličje i to brončanog sjaja osvojio je Sven Todorović koji je nastupio u bacanju kugle težine 7 kg. Natjecanje će posebno pamtiti i Bjelovarčanka  Ivana Zeljko, koja je u Beču prvi puta nastupila za AK Međimurje i tom prilikom u utrci na 60 m s preponama osvojila 6. mjesto.

Sven Todorović

REZULTATI: 60 m juniori: 13. Arian Šarić 8,12; 60 m juniorke: 5. Lea Branilović 8,41 8. Teuta Blažić 8,54 17. Iva Klasić 9,00; 60 m prepone seniorke: 6. Ivana Zeljko 9,78; 60 m prepone juniori: 1. Leon Babić 9,32 5. Petar Železnjak 1178; 800 m juniorke: 3. Ana Dobša 2:35,19 6. Sanja Gregorinčić 2:45,86 8. Petra Mesarić 2:56,46; 800 m juniori: 2. Lovro Žbulj 2:09,33; 800 m seniorke: 5. Nina Dobša 2:22,28; kugla seniori: 3. Sven Todorović 12,90.

Izvor i foto: AK Međimurje