11.7 C

Četvrta HNL: Četiri kola do kraja nastavlja se mrtva trka za prvaka

U 26. kolu Četvrte HNL ČK – VŽ sva tri prvoplasirana kluba pobjedama nastavljaju trku za prvo mjesto, a uz to Polet i Bednja bili su vrlo efikasni.

Na dnu Sloboda i Plitvica zabetonirani na posljednje dvije pozicije naizgledniji su kandidati za ispadanje.

Vodeći na tablici Polet još u četvrtak odradio je svoju utakmicu i isprašio Jalžabet sa sedam golova. Zbog vjenčanja u obje ekipe utakmica je odigrana u ranijem terminu, a riješena je bila već u prvom dijelu. Trostruki strijelac bio je Ferlin, a po dva gola postigli su Čurin i Medved.

Prvi pratitelj Poleta na svojim Tratama dočekao je tradicionalnog protivnika iz Ludbrega. Iako to krajnji rezultat od 2:1 ne govori, Nedelišće je bilo nadmoćno i dominantno tijekom cijelog susreta. Golove za Nedelišće postigli su Pomper u prvom i Slunjski u drugom dijelu. U sudačkoj nadoknadi za Podravinu smanjuje Tuđan.

Najviše golova u ovom kolu, čak 10, što je rekordan broj zgoditaka jedne ekipe na utakmici ove sezone, utrpala je u Beletincu domaća Bednja gostujućem Zelengaju. Do poluvremena su dali tri, a do kraja još sedam za najvišu ovogodišnju pobjedu. Zanimljivo je da njihov najbolji strijelac Ante Kulji u ovoj golijadi nije postigao gol. U sljedećem kolu čeka ih pravi ispit, u goste im dolazi lider Polet i u toj utakmici pokazat će da li su spremni za najviše domete.

Sloga koja je upala u malu krizu smogla je snage protiv Rudara i zabilježila uvjerljivu pobjedu čime se odmakla od zone ispadanja. Koprivec je zabio u 35. minuti, a u drugom dijelu pobjedu su potvrdili Caban u 52. i Baksa u 83. minuti.

Neizvjesno je bilo u Pušćinama gdje su domaćini napravili preokret. Gosti iz Preloga dobili su prvi dio golom Hladnika iz 31. minute. U nastavku probudio se domaćin i golovima Punčeca u 68. i Levanića u 86. minuti došao do pobjede i novih bodova.

U derbiju četvrto i petoplasiranih Dinama i Međimurca podjela bodova, a svi golovi pali su u prvom dijelu. U Domašincu već u 5. minuti domaći vode golom Krznara, a gosti se vraćaju u igru u 19. minuti zgoditkom japanca Yokoyame. U susretu punom tenzija Dinamo ponovo dolazi u prednost u 32. minuti drugim golom Krznara. Za konačnih 2:2 zaslužan je Ignjić koji zabija u 43. minuti.

Sloboda koja se bori za opstanak na teškom gostovanju u Novom Marofu golom Vagjunca iz 22. minute vodila je u prvom poluvremenu. Međutim, kao i protiv Podravine u zadnjoj utakmici, nisu izdržali, a domaćin rješava utakmicu u drugom poluvremenu u razmaku od deset minuta kada postiže tri gola za krajnjih 3:1. Nakon utakmice Slakovčani su se žalili da kod njihovog vodstva sudac nije dosudio za njih evidentan jedanaesterac.

Plitvica nije iskoristila posrtaj Slobode i dalje je zabetonirana na dnu. Iako je izvukla remi u gostima kod Nedeljanca, teško će se kao i Sloboda izvući u preostala četiri kola.

ČETVRTA HNL ČK – VŽ, 26. KOLO:

Polet – Jalžabet 7:0 , Sloga – Rudar 3:0, Pušćine – Mladost Komet 2:1, Dinamo – Međimurec 2:2, Nedelišće – Podravina 2:1, Sloga – Rudar 3:0, Pušćine – Mladost Komet 2:1, Nedeljanec – Plitvica 0:0.

Izvor: klikaj.hr