13.9 C

Antonia Ružić osvojila teniski turnir u Novom Sadu

Tenisačica Punčeca Antonia Ružić ne zna za poraz.

Nakon osvajanja naslova državne prvakinje do 16 i 18 godina, te prvog mjesta na jakom međunarodnom turniru u Češkoj, Antonia je ponovo briljirala. Na međunarodnom turniru iz kalendara Tennis Europe održanom u Novom Sadu, na kojem je nastupila kao prva nositeljica na turniru, osvojila je prvo mjesto.

Redom je pobjeđivala Angelinu Subotic (Australija) 6:0 6:1, Senku Deletić (Srbija) 7:5 6:2, Darju Suvirdjonkovu (Srbija) 4:6 6:3 6:2, u četvrtfinalu Austrijanku Lauru Pastrk 6:4 6:0, u polufinalu Janu Stojanovu iz Makedonije 6:1 7:5.

U finalnom susretu protiv Rumunjke Simone Ogresku Antonia je bila jednako uvjerljiva i slavila rezultatom 6:3 6:3.

NAJBOLJI JUNIORI U ČAKOVCU

Teniski klub Franjo Punčec Čakovec i ove godine domaćin je jednog od državnih prvenstava. Na terenima kluba od 14. do 19. travnja održat će se pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke do 18 godina.

Za prvenstvo su prijavljeni svi najbolji, bez izuzetaka.

U subotu i nedjelju održat će se kvalifikacije, a susreti glavnog turnira na rasporedu su od ponedjeljka do četvrtka, za kada je predviđeno odigravanje finalnih susreta.