Karatisti Karate kluba Međimurje nižu uspjeh za uspjehom

Karate klub Međimurje borio se na nekoliko natjecanja s odličnim rezultatima.

CRO CUP

Savez borilačkih sportova Međimurske županije u suradnji sa međimurskim karate klubovima (Globus, Mala Subotica i Međimurje) bio je organizator međunarodnog karate turnira pod nazivom CRO CUP. Nastupilo je preko 400 natjecatelja iz BiH, Slovenije, Mađarske i Hrvatske.

KK Međimurje najviše nade položio je u najmlađe a što govore i rezultati; Noa Molnar najuspješniji je natjecatelj turnira sa osvojena tri odličja i to zlato u katama cicibani, te zlato i srebro u borbama u uzrastu cicibana i mlađih učenika.

Raina Špoljarić osvojila je dvije bronce i to u borbama i katama mlađe učenice.

Vedran Štefulj osvojio je srebro u borbama mlađih učenika -28kg, a Marko Lepoglavec broncu -34kg,  Ian Posavec osvojio je srebro u mlađim kadetima do 52kg kao i Mihael Sirc +57kg, a u istoj kategoriji Alen Zagorec osvojio je broncu, Josip Francki Novak u kadetima -70 kg osvojio je srebro.

SLOVAKIA OPEN

Lucija Lesjak  branila je boje Hrvatske na prestižnom karate turniru u Slovačkoj-Bratislava Slovakia Open. Nastupala je u pojedinačnom natjecanju te u ekipnom nastupu. Lucija već tradicionalno dolazi kući sa nekim od odličja pa tako i sada gdje je u pojedinačnom nastupu osvojila srebro u uzrastu juniorki teška kategorija.

Lucija je u ekipnom nastupu odradila i tri meča od kojih nijedan nije izgubila te time pomogla Nacionalnoj selekciji juniorki da uzme zlato.

Lucija Lesjak

PRVENSTVO HRVATSKE

Prošli tjedan u Ivankovu kraj Vinkovaca održalo se prvenstvo Hrvatske za mlađe uzraste u borbama. Međimurci su imali četiri predstavnika:  Mihael Sirc, Luka Salihović, Alen Zagorec i Dominik Murković.

Dominik Murković očekivano je uzeo odličje u mlađim kadetima -41kg. Zlato nakon 5 dobivenih mečeva dovoljno govori da je na natjecanju nastupio velik broj natjecatelja, ali ni to nije spriječilo malog borca sa velikim srcem koji se rijetko sreće sa porazima.

Debitant u klubu Alen Zagorec krenuo je s porazom ali je preko repasažnih mečeva dobio priliku da se bori za broncu što je on i odlično odradio i nakon tri dobivena meča i jednim porazom zasluženo osvojio broncu u kategoriji mlađih kadeta +57kg.

Malo manje sportske sreće imali su  Luka Salihović te Mihael Sirc, ali bez obzira što su ostali bez odličja nisu stali već su trenerima obečali medalje na slijedećem natjecanju i po tome se pravi borci prepoznaju.

Na natjecanjima natjecatelje su vodili vodili treneri Kristijan Lesjak i Leon Marciuš.

Ovim putem iz KK Međimurje se zahvaljuju Općini Nedelišće na potpori kao i samim roditeljima te SGC Aton Nedelišće na tehničkoj pomoći oko organizacije međunarodnog karate turnira  CRO CUP.