Nino Baša zlatni i brončani na Svjetskim igrama u Portugalu

International wheelchairs and amputee sports federation World game (IWAS) natjecanje je koje omogućuje osobama s invaliditetom da pokažu svoje sposobnosti u pet disciplina atletici, plivanju, stolnom tenisu, tenisu i mačevanju. Svjetske igre se ove godine od 30. studenog do 6. prosinca održavaju u portugalskom gradu Vila Real de Santos Antonio . Među sportašima koji predstavljaju Hrvatsku, a time i Međimurje i Čakovec nalazi se odlični stolnotenisač Nino Baša iz Ivanovca.

Da je Nino opravdao poziv u reprezentaciju i nastup u Portugalu, dokaz su dvije nove medalje s kojima se ovaj mladi sportaš vraća u Hrvatsku. Naime, Nino je na ovom turniru po prvi put nastupio u višim (4 i 5 ) kategorijama, a samim time protiv jačih i starijih protivnika.

Tako je u pojedinačnoj kategoriji osvojio, kako nam je sam kazao, najvrjedniju i najteže osvojenu brončanu medalju. Od njega je u polufinalu s 3:1 bolji bio Song ByongYon koreanac, koji je kasnije osvojio i zlato. No, zlatnom medaljom, dan nakon nastupa i osvojene bronce u pojedinačnoj, Nino se okitio u ekipnoj konkurenciji. Naime, ekipa u kojoj su još bili Rumunji Ifrosa i Dilfrea prvo je prošla grupu u kojoj su se nalazili predstavnici Koreje i Iraka, a zatim su u polufinalu svladali II. ekipe Iraka Koreje s 2:0.

Spomenimo i to kako je, 4. prosinca održano svečano obilježavanje Međunarodnog dana osoba s invaliditetom i Dana Ustanove URIHO u Koncertnoj dvorani ‘Vatroslav Lisinski’ u Zagrebu, na kojem su dodijeljena Priznanja Zagrebačkog športskog saveza osoba s invaliditetom za  postignute sportske rezultate u 2017. godini. Među nagrađenima bio je naravno i Nino Baša, no, s obzirom na njegov nastup u Portugalu ovo priznanje bit će mu uručeno po povratku sa Svjetskih igara.