7 C
Čakovec
Petak, 29 ožujka, 2024

Senad Oršoš osuđen na 15 godina zatvora za ubojstvo Milke Remenar u Piškorovcu

Županijski sud u Varaždinu nepravomoćno je 3. srpnja osudio Senada Oršoša (25) na 15 godina zatvora za ubojstvo Milke Remenar u Piškorovcu 6. travnja 2017. godine.

– Senad Oršoš je kriv što je u mjestu Piškorovec kbr. 48, u kuhinji obiteljske kuće Dalibora Bogdana, bez ikakvog povoda i prethodne komunikacije s Milkom Remenar, koja je sjedila na stolcu ispred njega, u cilju da imenovanu usmrti, iz džepa jakne izvadio poluautomatski pištolj marke „Crvena Zastava“, Model 57, call 7,62 x 25 Tokarev, tvorničkog broja J-128232, te iz blizine ispalio jedan metak u stražnji dio njezine glave, uslijed čega je Milka Remenar zadobila strijelnu ozljedu glave i mozga, ozljedu od koje je nastupila trenutačna smrt – objašnjava Sud u presudi.

Senad Oršoš iznio je obranu na raspravi od 20. studenog 2017. navodeći da mu je jako žao zbog ovoga što se dogodilo, da se duboko i iskreno kaje. Nikada nije pomislio na bilo koji način nauditi oštećenoj. Naprotiv, ona je prema svima, pa i prema njegovoj obitelji bila dobra, optuženik je za nju znao i raditi i od nje kupovati drva za ogrjev. Nikada nisu bili ni u kakvom sukobu. Otac je šestero djece, ima suprugu, te mu nikada u životu nije palo na pamet da nešto takvo napravi.

Prema detaljima iz presude Oršuš se branio da je tog dana pio, bio je pijan kada je došla Milka Remenar, a kod sebe je imao pištolj iz kojeg je ranije pucao u dvorištu, ali nije znao da u njemu još ima metaka. U prostoriji u kojoj su bili svi akteri, pa čak i djeca, branio se Oršuš, svirala je glasna glazba, on se digao i zaplesao te tada izvadio pištolj te zaplesao i on je opalio te usmrtio Milku.

– Ponovio je da mu je jako žao, da bi bilo bolje da je sebi nešto napravio, nego Milki Remenar koja im je svima bila kao majka, osjeća se jako loše, a siguran je da se i suprug oštećenice osjeća još gore. Svaki dan moli Boga za oproštenje onoga što je napravio. Nije mogu objasniti iz kojeg razloga je imao pištolj kod sebe – branio se Oršoš.

Ipak, Sud je utvrdio da se nije tako dogodilo, na temelju izjava svjedoka, vještačenja oružja i rekonstrukcije. U utvrđivanju okolnosti ubojstva najviše se vremena potrošilo na to da se utvrdi gdje je točno bio Oršoš u prostoriji u odnosu na Milku Remenar, te iz kojeg je položaja pucano.

– Opt. Senad Oršoš je prema vještačenju koncentracije alkohola u krvi i urinu, u vrijeme spornog događaja bio pripit, s koncentracijom alkohola od 1,25 g/kg alkohola u organizmu. Prema podacima toksikološkog vještačenja, u vrijeme uzimanja uzoraka optuženik u krvi i urinu, nije zabilježena prisutnost droga, psihotropnih tvari ili njihovih metabolita. U vrijeme počinjenja djela optuženik je bio pripit, radilo se o običnoj pripitosti koja uzrokuje popuštanje zrelosti, razboritosti, opreza i sličnih kontrolnih psihičkih funkcija, koje zamjenjuju crte otkočenosti, razdraganosti i sklonosti riskantnim ponašanjima – stoji u obrazloženju presude.

Ipak, Sud nije povjerovao da je pištolj opalio slučajno niti da Oršuš nije znao da se u njemu nalazi metak, jer je nakon pucnjave u dvorištu više puta ponovo da je još jedan metak u pištolju, kazali su svjedoci. Također, stoji da je vjerojatno sjedio iza žene koju je ubio, te joj prislonio pištlj direktno na stražnji dio glave i povukao okidač.

– Posebno otegotnim sud je optuženiku ocijenio činjenicu da je pucao iz pištolja u sobi u kojoj se nalazio veći broj osoba, između ostalih i mala djeca, a i da je zbog njegove radnje nastala sasvim konkretna i izravna opasnost za svjedoke Oliveru Oršuš i Nadu Oršuš, te njezino dijete koje je imala na rukama, koje su sjedile nasuprot žrtve, a u čijem pravcu je ispaljeno streljivo iz pištolja, te u čijoj neposrednoj blizini se ispaljeno streljivo zaustavilo u zidu, prošavši kroz tijelo žrtve i naslon trosjeda na kojem su obje sjedile. Samo slučajem nije došlo do ozljeđivanja streljivom koje je usmrtilo žrtvu i drugih osoba, konkretno imenovanih svjedoka. Valja naglasiti da je sud posebno kod izricanja kazni optuženiku vrednovao izostanak bilo kakvog utvrđenog motiva, utvrđujući da bi na isti način optuženik počinio kazneno djelo prema bilo kojoj žrtvi koja bi se našla na mjestu žrtve Milke Remenar, dakle da je kazneno djelo počinjeno potpuno bezrazložno i bez motiva, što je optuženiku također vrednovano kao otegotno i od utjecaja na odluku o visini izrečene kazne – jasno je objašnjeno u presudi zašto je Oršošu dosuđeno 15 godina zatvora.

Ostavi komentar

Povezani članci

Ostanimo povezani

43,705FanoviLajkaj
608SljedbeniciSlijedi
0PretplatniciPretplatiti

NAJNOVIJE