18.9 C
Petak, 29 ožujka, 2024

Tijana Tkalčec i Filip Ude najbolji sportaši Međimurja u 2017., seniorke SRD-a Klen Sveta Marija i odbojkaši Međimurje Centrometala najbolje ekipe

U organizaciji Zajednice sportskih saveza i udruga Međimurske županije i ove je godine održano proglašenje najboljih sportaša i momčadi Međimurja u 2017. godini te dodjele najviših županijskih sportskih priznanja Franjo Punčec.

Najboljom sportašicom proglašena je Tijana Tkalčec koja je na Svjetskom kupu u Kopru osvojila 5. mjesto i 6. mjesto na SK u Osijeku. Na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske osvojila je 1. mjesto u preskoku i 3. mjesto na dvovisinskim ručama te je reprezentativka Hrvatske.

Filip Ude reprezentativac Hrvatske koji je na Svjetskom prvenstvu osvojio 9. mjesto, a na Svjetskim kupovima u Bakuu i Szombathelyu 3. mjesta, te 5. mjesto u Dohi ponovo je izabran za najboljeg međimurskog sportaša.

Najbolja ekipa su seniorke Sportskog ribolovnog društva Klen Sveta Marija koje su osvojile 1. mjesto u ligi Hrvatskog športsko – ribolovnog saveza u konkurenciji osam ekipa i 1. mjesto u Kupu HŠRS-a, dok je za najbolju momčad u prošloj godini izabrana seniorska momčad Odbojkaškog kluba Međimurje Centrometal koja je u konkurenciji 15 momčadi osvojila 5. mjesto u 1. hrvatskoj odbojkaškoj ligi te su u Kupu zaustavljeni u četvrtfinalu.

Priznanje FRANJO PUNČEC ZA ŽIVOTNO DJELO pripalo je Željku Goliku (posmrtno) i Ivanu Vabecu , dok su Godišnja priznanja Franjo Punčec primili Robert Mikac, Marijan Horvat, Drago Filipašić, Anica Varga i Darko Posavec.

Posebna priznanja primili su Nino Baša i Tihana Lesjak

Posebno priznanje za iznimne rezultate primio je Nino Baša iz Stolnoteniskog kluba Mihovljan koji je osvojio 1. mjesto na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske, 3. mjesto na međunarodnom prvenstvu Italije, 3. mjesto na paraolimpijskim igrama mladih te 3. mjesto na Svjetskim igrama, dok je u kategoriji sportaša s invaliditetom priznanje pripalo Tihani Lesjak članici Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Mura. Ona je na 4. ljetnim igrama specijalne olimpijade Hrvatske osvojila 2. mjesto u pikadu, 4. mjesto u združenom pikadu i 5. mjesto u bowlingu. Osvojila je 1. mjesto u plivanju prsnim stilom na PH za osobe s intelektualnim teškoćama.

I ove godine dodijeljena su priznanja darovitim i uspješnim mladim sportskim nadama i perspektivnim sportašima koje su primili gimnastičar Marko Sambolec, tenisači Noa Levak i Lucija vidović, stolnotenisačica Marta Novak, rukometašice Anja Balent i Jana Vnuk, atletičari Marta Novak i Lovro Žbulj, karatisti Sven Strahija i Ema Marčec, te plivači Adam Šinjori i Hannah Ereiz.

Nagrada za FAIRPLAY ide dr. Draganu Maloševcu iz Osijeka

Nagradu za Fair – play potez koju zajedničku provode Sekcija sportskih novinara Međimurja i Zajednica sportova pripala je Draganu Maloševcu iz Osijeka, sudioniku polumaratona u Fužinama koji je odustao od utrke kako bi pomogao u oživljavanju trkaču ispred sebe, poznatom i nažalost prerano preminulom Stjepanu Koraju u oživljavanju.

Spomenimo i to kako je Sekcija sportskih novinara Međimurja ustanovila novu nagradu pod nazivom Nagrada za rad u promociji sportskog novinarstva, namijenjenu najzaslužnijem sportskom novinaru ili fotoreporteru. Ona je za prošlu godinu na izboru najboljih sportaša dodijeljena Željku Kraljiću iz Savske Vesi, suradniku Radio Čakovca i portala eMedjimurje.hr.

Opširniju foto reportažu  možete pročitati i pogledati u tiskanom izdanju Međimurskih novina u 1172. broju koji izlazi ovog petka, 2. veljače.