18.9 C

Stela Posavec briljirala i s Lokomotivom osvojila Challenge Cup!

Rukometašice Lokomotive osvajačice su naslova u Challenge Cupu!

U uzvratnoj utakmici u švedskom Höörsu slavile su 24:21 (10:10) i prvi put nakon 1991. godine podigle neki međunarodni trofej. Tada su osvojile Kup IHF-a, a sada su tome dodale i naslov u Challenge Cupu.

Ogroman doprinos pobjedi Lokosice bio je onaj Međimurke iz Strahoninca Stele Posavec koja je zabila 10 golova!

Lokosice su preuzele inicijativu na samom početku i povele s 3:1.
Međutim, nisu dugo uspjele zadržati svoje vodstvo. Šveđanke su prvo izjednačile, a zatim i povele s dva razlike. Rukometašice Nenada Šoštarića nisu im dopuštale da se odlijepe na više od toga i uporno su sustizale rezultat. Dobro je u posljednjih desetak minuta branila Tea Pijević koja je pred sam kraj zaustavila i sedmerac.

Na odmor se tako otišlo s neriješenim rezultatom 10:10, slično kao i prije šest dana u Zagrebu kada je na poluvremenu Höörs vodio s 11:10. Ponovo su obrane bile na visini zadatka i jedan od glavnih razlog zašto smo u prvom poluvremenu vidjeli malo pogodaka.

Nakon osam i pol minuta igre u nastavku Lokosice pogotkom Jelene Kajfeš dolaze do prednosti od dva pogotka (15:13). Pet minuta kasnije dodale su još dva gola i povele sa sigurnih +4 što je natjeralo trenera Höörsa da pozove novu minutu odmora ne bi li se njegove igračice vratile u susret. No, nije im uspjelo iz prve. Lokomotiva je sredinom poluvremena vodila s +5, ali s dva brza pogotka Šveđanke su smanjile na 18:15.

Do kraja utakmice Šveđanke su pokušavale sustići rezultat, no Lokosice su ga vješto sačuvale i na kraju s ukupnih 47:40 osvojile naslov.

Još jednom je briljirala Stela Posavec koja je postigla deset pogodaka, a Kajfeš je dodala pet. S tih deset pogodaka Posavec je pretekla Larissu Kalaus (55 golova) i odnijela titulu najboljeg strijelca Challenge Cupa. Sofia Hvenfelt i Mikkaela Mässing bile su najbolje kod Höörsa s po četiri zgoditka.