16.7 C

Sloboda iz Slakovca sve bliže ispadanju, Preložani se spasili

Visokim porazom od Zelengaja, 1:7, Sloboda je je vjerojatno drugi klub koji će uz Zadrugar napustiti Međužupanijsku ligu Čakovec-Varaždin.

Naime, Plitvica je u gostima u Novom Marofu osvojila bod i u posljednjem kolu kod kuće mora pobijediti Jalžabet, dok Slobodi dolazi nepobjedivi prvak Polet.

U utakmici protiv Zelengaja, Sloboda je uspjela jedino izjednačiti na 1:1, a nakon golova Mlakara i Žitnjaka u 28. i 36. minuti, sve je bilo gotovo vodstvom domaćina 3:1. U drugom dijelu potop Slakovčana za konačnih 7:1.

Konkurent za opstanak Plitvica iz Gojanca uzela je veliki bod u Novom Marofu i odigrala 3:3. Čak su bili bliži pobjedi nakon vodstva 1:3. U drugoj minuti Tomašić je doveo Plitvicu u vodstvo, a u desetoj Beštek izjednačuje na 1:1. U prvom dijelu još dva gola gostiju. Prvo u 13. Damir Horvat povećava na 1:2, a Jošua Horvat u 22. zabija za 1:3. U drugom dijelu Novi Marof se vraća u igru i izjednačava na 3:3. Za 2:3 zabija Štriga u 47. minuti, a u 65. Pavlović poravnava.

Pobjedom u Nedeljancu 1:2 Mladost Komet kolo prije kraja i teoretski je osigurala opstanak. U jednoj nervoznoj i čvrstoj igri Priločanci dolaze u vodstvo golom Vuka u 60. minuti. Nedeljanec izjednačuje u 70. golom Kocijana, a pobjedu i time opstanak osigurava Balent zgoditkom iz kaznenog udarca u 80. minuti.

Prvak Polet u Svetom Martinu na Muri u slavljeničkoj atmosferi pred 400 gledatelja proslavio je naslov prvaka pobjedom protiv Podravine 2:0. Pehar za naslov prvaka kapetanu domaćih Nikoli Baratu uručio je predsjednik Međimurskog nogometnog saveza Mato Kljajić. U jednoj prijateljskoj utakmici ravnopravna igra u prvom dijelu. U drugom sve dolazi na svoje mjesto golovima Ferlina u 54. i Radikovića u 70. minuti za pobjedu od 2:0 i niz nepobjedivosti koji traje čak 21 kolo.

U ostalim susretima, koji su se igrali uglavnom zbog prestiža, vrijedi izdvojiti visoku gostujuću pobjedu Međimurca 1:5 kod novog trećeligaša Varteksa. Domaći su čak poveli u 47. minuti golom Soksera, ali nakon toga igrači trenera Želimira Orehovca okreću ploču i uvjerljivo dobivaju susret s po dva gola Saše Treska i Kregara, te jednim Darijana Treska. Treba spomenuti da su Varteksu isključena dva igrača zbog drugih žutih kartona, Jurić u 58. i Spasić u 72. minuti.

MŽNL ČAKOVEC-VARAŽDIN, 29. KOLO:

Zelengaj – Sloboda 1:7, Nedeljanec – Mladost-Komet 1:2, Varteks – Međimurec 1:5, Pušćine – Rudar 2:2, Zadrugar – Sloga 2:2, Jalžabet – Nedelišće 0:3, Novi Marof – Plitvica 3:3, Polet – Podravina 2:0.

Izvor: klikaj.hr

1. Polet (SMnM) 29 23 4 2 85:15 73
2. Varteks 29 18 6 5 59:31 60
3. Podravina 29 18 4 7 53:25 58
4. Nedelišće 29 16 5 8 58:34 53
5. Međimurec 29 12 6 11 65:64 42
6. Novi Marof 29 12 5 12 42:52 41
7. Rudar 29 10 8 11 46:37 38