4.5 C

Raspad sistema: Španjolska pobijedila Hrvatsku s visokih 6:0

U svom prvom nastupu u Ligi nacija Hrvatska je morala stisnuti ruku svom domaćinu, reprezentaciji Španjolske, koja je u Elcheu slavila s visokih 6:0.

Igralo se u Španjolskoj, a strijelci su bili: 1:0 – Niguez (24′), 2:0 – Asensio (33′), 3:0 – Kalinić (35′ – ag), 4:0 – Rodrigo (49′), 5:0 – Ramos (57′), 6:0 – Isco (70′).

Vatreni su u utorak navečer u španjolskom Elcheu debitirali u novom reprezentativnom natjecanju, no kući će se vratiti praznih ruku, s obzirom da je Furija učinkovitim nastupom u oba poluvremena došla do svoje druge uzastopne pobjede.

Izabranici Zlatka Dalića, međutim, vrlo su dobro otvorili susret te zaprijetili Rakitićevim udarcem iz daljine te Santinijevim pokušajem iz blizine, a oba su završila tik pored vratnice. Izglednu je priliku imao i Perišić, ali je u zadnji trenutak blokiran.

Sastav Hrvatske nakon 20 minuta morao je napustiti ozlijeđeni Vrsaljko, a u 24. minuti Niguez je glavom pospremio Carvajalov ubačaj u Kalinićevu mrežu za 1:0.

U 33. minuti Asensio je lijepim udarcem iz daljine kaznio obrambeni propust Hrvatske, za 2:0, a samo dvije minute poslije pucao je s ruba kaznenog prostora da bi se lopta od prečke pa od Kalinića odbila preko crte za 3:0.

Na početku drugog poluvremena Rodrigo je izašao sam ispred Kalinića i povisio na 4:0, a u 57. minuti Ramos je glavom nakon udarca iz kuta postigao i peti španjolski pogodak. Konačnih 6:0 postavio je Isco dvadesetak minuta prije kraja utakmice, stavivši “točku na i” na najteži poraz hrvatske reprezentacije u povijesti.

Imala je Španjolska još nekoliko obećavajućih prigoda te je Kalinić morao intervenirati, no rezultat se više mijenjao, a Hrvatska će ponovno na teren 12. listopada, kada u Rijeci dočekuje svoje suparnike iz polufinala Svjetskog prvenstva, Engleze.

Jubilej Ivana Rakitića

Hrvatski je dokapetan protiv Španjolske upisao svoj stoti nastup za Hrvatsku te je prije početka utakmice upriličena svečana predaja prigodnih darova. Rakitić je u 100 nastupa – kroz 11 godina – postigao 15 pogodaka te bio jedna od ključnih karika u mnogim hrvatskim uspjesima, posebno na putu prema svjetskom srebru u Rusiji.