Ponajbolje europske rukometne reprezentacije nastavljaju igrati u Varaždinu

Iz skupine D Europskog rukometnog prvenstva, koja se igrala u Varaždinu, dalje idu Danska, Španjolska i Češka.

Kući je otišla Mađarska.

U utakmicama koje su se odigrale u Areni Varaždin 17. siječnja, pobjedu su odnijele Danska i Češka.

Česi su u “krvavoj” utakmici protiv Mađarske slavili rezultatom 33:27 i osigurali si ostanak u Varaždinu. Česi su zavladali nakon prve četvrtine susreta.

Posljednjih 10 minuta postalo je opasno, igrači su igrali na glavu i postali su opasni za sebe i za okolinu. Gol za gol, kontra za kontru.
Posljednje tri minute Mađari su se raspali, a zadnja dva pogodaka za čvrstu pobjedu Čeha postigao je Tomas Cip. Igračem susreta proglašen je, a tko drugi nego Ondrej Zdrahala.

Ovo je tek osmi put da se Češka uspjela kvalificirati u glavni krug europskih natjecanja. Česi će slaviti duboko u noć, a navijači koji su ipak ostali u Varaždinu vidjeli su predstavu svoje momčadi o kojoj će se dugo pričati. Sada se okreću križanju sa skupinom C koja iz Zagreba dolazi u Varaždin.

U susretu Danske i Španjolske Obije reprezentacije već su se kvalificirale u sljedeći krug natjecanja. No obje su željele u Grupu II prenijeti maksimalni broj bodova.

Ipak, Danska se pokazala boljom reprezentacijom te su vodili gotovo cijelu utakmicu te na kraju pobijedili rezultatom 25:22.

Odlična stvar za ljubitelje rukometa je da se fantastičan rukomet nastavlja igrati u Areni Varaždin jer Grupa II, glavne faze natjecanja, igra upravo kod naših susjeda.

Danskoj, Španjolskoj i Češkoj tako se u Varaždinu pridružuju reprezentacije koje su u Skupini C igrale u Zagrebu, a to su Njemačka, Slovenija i Makedonija.

Utakmice se igraju 19., 21., 23. i 24. siječnja.

Raspored nađite OVDJE.

Ulaznice se prodaju po 300 i 500 kuna te vrijede za dvije utakmice koje se igraju svakog dana te ih nema baš puno u prodaju.

Izvor i foto: cro2018.ehf-euro.com/Mia Bednaž