5.6 C

Polet i Rudar neporaženi i nakon šestog kola

Golijada na subotnje tri utakmice. Polet i Rudar i nakon šestog kola neporaženi, visoka gostujuća pobjeda Međimurca.

Igrači trenera Željka Orehovca napokon su se razgoropadili. Čak šest golova utrpali su u Kućanu Donjem domaćem Zelengaju. Već do 21. minute bilo je 0:2 golovima Treske i Yokoyame, a utakmica je praktički riješena drugim golom Darijana Treske u 38. minuti za 0:3. U drugom dijelu sve do deset minuta prije kraja mreže miruju, a onda od 81. pa do 88. minute golovima Kregara, Hrusteka i Maričevića Međimurec dolazi do visoke 0:6 pobjede i polako kreće prema vrhu ljestvice.

U Svetom Martinu na Muri pred 200 gledatelja Polet je bez problema savladao Slobodu iz Slakovca s čak 5:0. Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, a u 27.minuti već je 3:0. Mrežu gostiju otvorio je najbolji strijelac lige Tomislav Medved s dva pogotka, prvo golom u 7., a zatim za 2.0 u 13. minuti. U 27. minuti Vinko postiže treći gol za Polet i s tim rezultatom odlazi se na odmor. U drugom dijelu domaćin mirno privodi utakmicu kraju, a zabija i još dva gola. U 54. minuti na 4:0 povećava Turk, a u 68. minuti Vršić zaključuje utakmicu s visokih 5:0.

Rudar koji je fenomenalno otvorio sezonu u prvenstvu i kupu ugostio je Plitvicu iz Gojanca i opravdao ulogu favorita.

Hat-trickom Ivana Risonjića koji se vratio u momčad nakon odslužene kazne zbog crvenog kartona domaćini su s 3:0 otpratili goste. Najbolji strijelac Rudara koji je sada treći na na ljestvici strijelaca s 5 postignutih golova načeo je mrežu Kišičeka u 22. minuti. Drugi gol postiže u 38., a treći za hat-trick u 61. minuti.

Tako su igrači Antona Srše ovom pobjedom najavili kandidaturu za sam vrh.

ČETVRTA HNL ČAKOVEC – VARAŽDIN, 6. KOLO:
Subota, 23. rujna: Zelengaj – Međimurec 0:6, Rudar – Plitvica 3:0, Polet – Sloboda 5:0.

Nedjelja, 24. rujna 16.30: Sloga – Mladost Komet (10.00), Nedeljanec – Pušćine, Novi Marof – Jalžabet, Bednja – Podravina, Dinamo – Nedelišće.

Izvor: klikaj.hr